bugün

Kadınımın yeri benim dizimin dibidir ve kalbimdir.
Kadının yeri kocasının yanıdır.
(bkz: de s*ktir)
Her insanın yeri evidir, evi olmalıdır.

Misafirlik adı altında, 5456 gün milletin evinde kalmayın!
Öldük, bittik, ha babam de babam sofra, çay, kahvaltı, yok etsek yok köstek... illa kovalım mı?
Defolun evinize, herkes evine, yallah!
+kocasının ayaklarını yıkar.
Çalışmak istemeyen kadının da hak verdiği durum. Çalışmak sanki mükemmel bir şeymiş gibi kadınları çalışmasını kısıtlamak olarak bakıyorlar bu duruma. imkanım olsa birgün bile bu rezilliğe katlanmam. Eşlerden biri iyi kazanıyorsa diğeri çalışmamalı bence. Bari biri mutlu olsun. Pazartesi sendromundan selamlar.
katılıyorum.
evinde oturup eşine çörekler açmalıdır.
kadının nerde olursa olsun yerini suistimal edebileceğini bilmeyen zihniyetin sözüdür. yeter ki kadın istesin.
Erkeğin yeri de, kadının dizinin dibi. Eee evin geçimi ne olacak, ikisi de evde?
Evde ekonomik sıkıntı olmadıkça geçerlilk olabilitesi gayet de yüksektir.
anasının evidir. anası yeni evin de sahibidir. fallik !
Dedi karısını kızını hastahaneye götürdüğünde mümkünse bayan doktora sevkini isteyen yobaz.
kadın yemeğini yapar, çocuğuna bakar, kocasına hizmet eder... diyen zihniyetin kulladığı cümledir.
Kadına lokasyon ataması yapabileceğini düşünen sığırların fikridir.
çalışmaya ihtiyacı yoksa aklını kullanan kadının yapması gerekendir. kraliçe gibi otur evinde, adam sana bakmakla mükellef! kocama muhtaç olmuycam ayağına kendini paralamanın manası yok. imkanlar dahilinde kadın da elbet uygun olan şartlar içinde çalışabilir ama ''ben kadınım her işi yaparım'' ayağı kadının tepeden tırnağa kibirli olduğunun ve varoluş sancısı çektiğinin kanıtıdır. kime ne ispat etmeye çalışıyorsun şekerim :p
varsın zaten.
bunun için kendini ispat etmen gereksiz ve kanıtlaman için kendini paralaman yersiz!
kişinin her işi yapabilmesi başka, bunu dile getirip artistlik yapması çok başka. arada çok fark var anlayana!