bugün

60 ı devirmiş anam bile ipe çöpe para vermeye devam ediyor.

Kullanmadığı süs Eşyalarına para veriyor.

Bir sürü çatal bıçak bardak alıyor. Evde her şeyin makinesi var ama kullanılmıyor....

Bir sürü hiç kullanılmayan bardak var..

Aptal aptal kurslara gidiyor bir ton eşyalara para veriyor.

Sanki evde saat yok amına koyum el işi saat yapmış.

Eve geç geldiğim için yaptığı şeyleri pek görmüyorum.

Sabah sabah çok enteresan hislerle uyandım....

Çok ilginç çok.

Bıktım bu karı milletinin saçma sapan para harcamasından.

Para kazanmak için 15, 16 saat çalışıyorum.. Mesai yapıyorum.
Sabah kalktığımda annemin ipe çöpe para verdiğini görünce hayatı zaten sevmeye çalışırken bende iyice film kopuyor aga... Babamı da yanında sürüklüyor üzülüyorum adama... Kendine benzetmiş amk sesi çıkmıyor.

Yıllardır ipe çöpe verdiği parayla 2 tane ev alınırdı eski parayla..
Senin o çer çöp dediğin şeyler ihtiyaç ihtiyaç. terapi gibi geliyor. Valla eskiden üç beş TL idi. Ne güzel alırdık. Şimdi onlar da 25/30 TL olmuş. Alamıyoruz.
çOk haklısın.

Bir aydır evim tadilatta ve dolapları boşalttıkça ne kadar çok luzumsuz ve gereksiz eşya almışım.
Hepsi boş masraf ve iş.
süper bir tespit olmuş.

kadınların ekseriyeti ekonomiden bihaber. ışıltılı, cafcaflı bir şey görünce dayanamayıp almak istiyorlar. bu işte evrimsel sürecin de bir önemi var. kadın binlerce yıldır hesap-kitap yapmadı erkekler gibi. evin direği rolü hep erkek tarafından üstlendi. o yüzden para girdisi çıktısını erkekler bilir. ama kadınlar öyle mi, onlar düğünler, kutlamalarla hep şımartıldı. erkekler kadnları elde etmek için türlü türlü şempanzelikler yaptı, hediyelere boğdu, altınlarla bezedi üstünü. üzerlerine tapu-arsa aldılar. kadınlar hiç emek harcamadan zenginliğin üzerine oturdular. havadan gelen malın kıymetini bilemezsin. kadın da bilemedi, hala da öyle. neyse ki artık çalışma hayatına atılanları var da süreç değişmeye başlıyor. o yüzden diyeceğim, iş hayatına atılmayan kadınla evlenmeyin. hiçbir şeyin hesabını yapamazlar, boş boş para harcatırlar. harcamazsanız da kötü adam siz olursunuz.
Zeka seviyelerinin düşük olduğunun bir başka kanıtıdır.