bugün

kadınları sevgililerini terk etmeye iten nedenler, bahaneler, gerekçeler.

Fazla önemsenmek, aşırı sevgi görmek önemli sebepler arasındadır.
umursamaz tavırlarınızdır sayın erkek milleti.
ona dünyanın en değerlisi muamelesi yapmak. oysa ki itin kopeğin olmak istemişti o, tüh.
başka bayanlara olan zaaflar fark edilirse ayrılığa kocaman bir sebeptir.
Penis boyutu.
hiçbir sebep yokkende terk ederler zannımca. bir defa sevgilim oldu bilemiyorum. ben on sekiz idim, o yirmi dört. o teklif etti ve başladık çıkmaya*. sonra terk etti gitti. yay burcuyum, sanırım bundan. zira gelemiyorum sıkıntıya. zaten gerginim her dakika. iki kişilik düşünmeye tehammülüm yok.
terk etmek bir sebep değil, aşırı derecede sıkılmanın verdiği ''gözle görünmeyen hasbelkader ayrılık hazırlığı öncesi uydurulmuş sözlerden ibaret kandıran insan psikolojisidir.
kadınlar efendi mi piç mi diye asla bakmazlar. binbir türlü şey söylerler bir ilişkinin başlama sebepleri ya da bitiş nedenleriyle ilgili ama asla gerçeği söylemezler.

kadınlar yalan söylemeyen değil güvende hissettiren adamları,

ukala değil hakkını savunabilen adamları,

yakışıklı değil doğal çekiciliği olan adamları,

zengin değil parasını kendi kazanan ve belli bir sosyal yaşam standardını kendisi de yaşayan ve vaad eden adamları,

güldüren değil mizah anlayışı olan, hiç bir şey söylemese bile gülümseten adamları,

arka arkaya beş defa boşalan değil kadını ruhsal, duygusal, güven, seksüel ve ortamsal açılardan sevişmeye , teslim olmaya şevkatle karışık bir tutkuyla hazırlayan adamları,

yaşı kendinden küçük ya da büyük değil yaşının adamı olan adamları,

kariyer sahibi değil mutluluğunu kariyeri olmadan da yaşayabilecekmiş hissini veren adamları,

piç olanları değil odunluk kıstasının kat ve kat üstünde olan adamları,

ağzı laf yapan değil bu adam hiç susmasın dedirten adamları,

maço değil erkek olduğunun farkında olan adamları,

diploma sahibi değil yaşanmışlıkları belli olan adamı,

bencil değil empati yapabilme becerisine sahip adamları,

cinsellikle kafayı bozmuş ya da aşkından cinselliği unutmuş adamları değil olmadık anlarda kadınını arzuladığını belli eden adamları,

güzel yalayan değil kendisi de zevk aldığı için kadınına kendisini yatakta özel hissettiren adamları,

pahalı giyinen değil stili olan adamları;

kendilerini anlayan değil yargılamadan dinleyen adamları;

tercih ederler. kimler? kadınlar. kadınım diye geçinen bıdı bıdıdan başka bişey bilmeyen kapris ve trip kraliçeleri değil. gerçek kadınlardan bahsediyorum. hani şu asaleti doğuştan olan, dişiliğinden utanmayan ama kişiliğinin de önüne geçirmeyen, güçlüyü oynamayan, herşeyi mantıkla çözmeye kalkışmayan, kalbinin sesini dinlemeyi öğrenmiş, demini almış, aşkın dış özelliklerle değil; kokular, ten uyumu, sözcükler, hissettirilenlerle ilgili olduğunu deneyimlemiş ve deneyimlerinden ders çıkarmış kadınlar..

not: başka siberalemlerde de yer almış yazılarımdan alıntılamadır.
(bkz: gelecek kaygısı)

(bkz: sevmemek)

(bkz: başka birisine aşık olmak)

(bkz: sıkılmak)

(bkz: mutsuz olmak)
canlarının sıkılması.
Bunların içinde en korktuğum başka bir kadına aşık olmak.
yoktan yere.
her hangi bir sebep olabilir ve terk eden kadının geri dönüşü olmaz.
Daha iyisini bulmuş olmaları, daha doğrusu daha iyi bir erkekten ilgi görmeleri. Hiç bir kadın elindekinden daha alt model birlikte olmaz.