kısmen katıldığım görüş, düşünce.

başlıktaki kastı görmekle birlikte bunun pek doğru olmadığını düşünüyorum.

söz konusu barzo, terörist kılıklı herifler aslında tam olarak "güçlü erkek" kavramını simgeliyor. tek -ve en bariz- sıkıntı bunun tamamen ilkel bir bağlam içermesi.

agresif, duygularını ifade etme konusunda yetersiz, sadece ilkel itkileri ile hareket etmeye müsait erkekler bu "evrimsel" açıklama içerisinde tam olarak tercih edilesi bir üreme partnerine, kadını ve/veya ailesini besleyebilecek bir simgeye tekabül ediyor.

sorun burada değil.

sorun, kadınların bu çekim hissini m.s. 2021 yılında hissetmeleri. insanlık, yüzlerce ilkel dürtüyü sosyal/kültürel düzenlemelerle, alışkanlıklarla baskılamayı başarmışken buna bu kadar kolay yenilen ve 2021 yılında hala bir mağara insanı arayışına girenlerin varlığı.

yanlış anlaşılmasın, benzer güdülerle hareket eden erkekleri de aynı şekilde bir "sorun" olarak görüyorum. derdim cinsiyetlerle değil.

sadece, beğeni kıstasını milyonlarca yıl öncesinin kurallarına göre dizayn ederken günlük hayatın geri kalan her alanında 2021 yılında yaşamayı beklemeyi doğru bulmuyorum. tutarlı olmakta fayda var. ya insan biraz etrafına bakar ve tercihlerini 2021 yılının insanlarına göre gözden geçirir ya da partneri ile el ele tutuşup birlikte arog filmindeki gibi milyonlarca yıl öncesine gidecek bir zaman makinesi aramaya başlar.

yoksa insan bir mağara insanı ile yaşamak isterse o mağara insanı ile yaşamakta özgürdür tabii, ona lafım yok.
Evet var böyle kezolar tek tokatla bayıltsın istiyorlar.
Kusura bakmayın ama kadınlar sersem sikin mahsülü modellere bayılıyorsunuz.
Abartılı jestler yapan erkeklerle instagram da şov yapma merakınız yedi bitirdi hepinizi.
ilişkilerinizi gösterme isteğinizin sonuçları hep facia ile bitiyor.
esrar çeken haplanan salak salak işler yapan abartılı hediye alan modeller güçlü erkek portesini oluşturuyor son dönemde.
Hayat çukur dizisi değil.
Sonuçlarını her gün görüyoruz.
Kadın cinayeti kadına şiddet.
Ayrılamak istiyorum dediğiniz kabullenmecek malları tanıyın artık.
Apaçi anlamasıdır. Apaçi fakir de olsa idare ediyor ama hele ki baba parası yiyen bir piç olursa bunlar hepten kafayı yiyor.

Sonra? Efendim dövdü, efendim kesti, çok ayıp etti! Bak sen! Ya ne yapacaktı?

Yahu apaçi diyoruz ve bunlara gönül akıtanlar bunların apaçi olduğunu pekala biliyorlar. Bildikleri halde bunlarla birlikte olmalarının sebebi, yine kadınlar arasında daha yaygın bir hastalık olan, bunların kendilerine farklı davranacağı (o zaman hemcinslerine gol atmış olacaklar, mağarada hiyerarşisinde üst seviye konum kapacaklar olmayan akıllılarınca! Mağara devrinden kalma sefil bir kadın hırsı işte..), olmadı ilişkiyi kontrol altında tutabilecekleri, istedikleri zaman terk edebilecekleri yanılgısı...

Yanlış anlaşılma olmasın, bunlara gönül veren aptal kadınlar ölmeyi, dayak yemeyi hak ediyorlar demiyorum, sadece bu apaçilerden pek bir farkları olmadığını söylüyorum. Apaçi nasıl mağara devri irkegi gibi davranıyorsa bunlar da mağara devri kadını gibi davranıyorlar. Tencere kapak işte...

Geçmişi 100 yılı bile bulmayan kadın erkek eşitliği ve feminizmin milyonlarca yıllık içgüdüleri kolayca yenebileceğini sanmak ne büyük yanılgı...
gücü erkekler de doğru tanımlamıyorlar ki. araçlarla belirlenen bir şey değildir güç. araçlar sadece o gücü kullanmanız için işe yarar. tek bir imzanızla birkaç bin kişiyi işinden edebilmek, düşmanlarınızın kemiklerini kırdırabilmek, ayak kaydırabilmek, size olan hisleri istismar etmek güç değil psikopatlıktır. hasta ve güçlü aynı şey değildir. gücümüzün neredeyse tümünü üretimimizden almak zorundayız. bize verilen değil, anamız babamızdan kalan değil bizim emeğimizle ortaya çıkan şey gücümüzü artırır.

kadınlarla ilgilenmiyorum. neyi neden yaptıklarını da umursamıyorum tabii olarak. fakat şunu gördüm; kadınlar için bütün erkekler eşit seviyede değil. alfaya saygı duyuyor seviyor, uydu erkeği kullanıyor, sömürüyor. çok küçük bir erkek azınlığı gerçekten arzulanıyor. diğerleri ya çaresizlikten, ya kadının ilerleyen yaşından, ya yalnız kalma korkusundan ya da para pul gibi detaylar yüzünden tercih ediliyor.

iki erkek hayal edin, biri düşünceli, kibar, iletişim kurma becerisine sahip, sevecen erkek, diğeri tam tersi şiddete meyyal, küfürlü konuşan, kaba saba erkek. kadın ikinciyi seçecek. ona köpek gibi vurulacak. inanın böyle. erkek genelde mantıklı karar verir; kesip atar, nettir. kar zarar hesabı yapar. kadın nadiren yapar bu hesabı. biçoğu sanarak yaşıyor. biçoğu eski sevgililerinin hala onları sevdiğini sanıyor. gerçekten şizofreni sınırında yaşayan ve bunu zeki olmakla ilişkilendirenler var. farklı olma çabasından delirmiş, kafayı yemişler.
bunlar güçlü erkek denince vatana millete hayrı olmayan terörist kılıklı barzo tiplerden etkileniyorlar. sonra başlarına bir iş gelince ağlayıp duruyorlar.