bugün

Kadına hakkını veren ama Stalin + Mao denkleminde 80 milyon insanı katleden sistem. Muhtemelen çeyreği de kadındır.
Pek olmadığını ve abartıldığını düşündüğüm ezikliktir. kadınlar modern çağ ile birlikte çok geniş bir hareket alanı yakaladılar. Birçok alanda avantajlilar.. bankalar, sekreterlikler, hostesler, Tezgahtarlar; bir çok alanda işverenler kadın tercih ediyor ve daha da tuhafi kendi güzellik ve seksepalitelerini bilerek her yerde sürekli kullanıyorlar. bi insan kadın diye, ona daha kibar ve nazik yaklaşmak zorundayız. "Kadınla nasıl konusulacagini bilme" diye bir tabir var. Yanı başlı başına kadın fitratinin farklılığını kabulleniyor toplum..

Suan post-modern sistemde bence kadın daha ustun. Erkekleri onlar seçiyor. her zaman erkek seçilen, kadın secendir. bunun dışında, erkekleri farklı pretotiplere ayırıp yargilayabiliyorlar, özellikle sosyal medyada rastlıyoruz buna. kadınlar çoğunlukla şekilci ve kıskanç varlıklardır. egolari erkeklerden yuksektir. Dostoyevski'nin dediği gibi, kadınlar ezilmekten hoşlanırlar. Dolasıyla suanki tabloyu ben gayet normal ve anlaşılır buluyorum. fazla seyetmeye gerek yok, kendiliğinden her şey rayına oturacaktır..
sebep patrialkal kapitalizm ve ataerkil feodal iliskilerdir. bunu tazan bir erkek bu arada.
stalinin karısını dovdugunu trockiyi oldurdugunu trockist muhalefeti hapsilerde curuttugunu ve sovyetlerde kadin sorununun tam anlamiyla cozulemedigini ogren bence biran once. kpliler gibi emeplilier gibi stalincilik yapma boşuna. peki madem stalinistsin parti içi demokrasi nasıl parti ici buraksiye dönüştü? ?? arastir bence partinin işçi sinifjndan kopusunu. mujiklere ve kulaklara yapilan zulmü.
iki dünya savaşında toplam 60-70 milyon kişi öldü.

Stalin ve Mao toplamda 80 milyon kişinin ölümüne sebeptir.

iki dünya savaşında sadece bu iki insanın halkı mi ölmüştür?

80 milyondan bahsediyorum sen bana "o şundan şundan öldü yaaa" diyorsun.

Şaka misin?

Dünya tarihinde hiçbir ideoloji kapitalizm ve sosyalizm kadar kan akitmadi. Kan konusunda hiçbir farkları yok. Üzgünüm.
stalin 80 milyon insanı öldürmedi bu sagcilarin uygurdugu bir yalandir. kapitalizm ve komizmde özünde ekonomiyle ilgili bir rejim degisikligidir. iki tarafida suclu gostermek farkinda olmadan kapitalistere hizmet etmektir.
Stalin ve Mao toplamda 80 milyon insanın ölümüne sebep olmuştur.

Neden iki tarafı eleştirmek kapitalizm'e övgü olsun?

Ben ekonomi anlayışlarını değil kan anlayışlarını ele aldım. Sosyalizm muhaliflerine karşı kapitallerden daha sert ve kanlıdır.

Kapitaller ise muhaliflerine muhtaç olduğu için daha ılımlı rolüne burunur zira muhalifleri Uyanırsa kendisini devirir.
sandigin gibi degil sosyalizme gore sagcilik milliyrtcilik liberallik hep komizme karsidir. komiznmin ilkel hali sosyal demokrasidir. Ayrıca liberal bie sistem yüzünden olen cok daha fazladir bir savas olmasa dahil
Dikkat edersen kapitalizm'in kan dokmedigini söylemedim. Aksine, sinsi davrandığını belirttim.

Ama maalesef, sosyalizm dediğin sey, eleştirdiği dinlerin binlerce yıldır akitmadigi kanı akıtarak sınıfta kaldı.