bugün

bir kadın olarak bilmediğim test.
At yalanı sikeyim inananı testidir.
Kadınlar hislidir, öyle test mest teknik çabalara gerek yoktur.
Ayaga kalkinca gotune bakmak var.
kaçan kovalanır testidir. biraz yakınlaşır bizler sazan olduğumuz için hemen atlarız sonra kendisini geri çekerler ne tepki vereceğine bakarlar. kaba tabir ile abazanlık testi de denebilir. yavrusunu kaybetmiş eşek gibi davranırsan bir daha yakınlaşamassın uzaktan bakarsın öyle..
Her erkeğin bilmesi gereken testtir kadınlar erkekleri bilinçsiz bir şekilde test ederler. Açıklayalım ayrıntılı bir şekilde, Dogalari geregi kadinlar, erkeklere daha ilk tanistigi andan itibaren cesitli testler uygularlar;

Buradaki tek amac, erkegin toplam kalitesini kendince bulup kendine uygun bir es olup, olamayacagini anlamaktir. Ayrica hergün kendine asilan yüzlerce erkek arasindan kimin onu hakketigini bulmak disilerin yine genlerinden gelen bir özelliktir. ("hakketmek" lafini yanlis anlayip, kizin daha elini tutmadan ask-i ilan etmeyin sakin.)

Günümüz gercekliginde hatunlar, "Haydi, hepiniz dövüsün, herkesi pataklayan babayigit beni alir" diye bir istekte bulunamayacagindan, (emin olun ki yapabilse onu da yapar bu seytanlar) ayrica gücün tanimi artik eskisi gibi fiziksel güc ve kastan ziyade baska kavramlar oldugundan (abartilmamis derecede kas yine de ilgi ceker) bunlari ortaya cikaracak TESTLER uygular. Bir nevi erkeklerle oyun oynar.

Simdi size isin boktan kismini aciklayacak olursam, bu oyun bir hayat boyunca devam edecektir.. Fakat sizin, yasadiklariniz, gözlemleriniz yurdumun kezbanlarinin testlerinden gecmek icin gereken tecrübeyi önümüzdeki 38 yilda bünyenize download edecegiz.
14 - 20 yas araligindaki er kisisinin baska sictigi nokta ise, erkegin ilgi alaninin arabalar, Action man`ler, karsi mahallenin gencleriyle fightclub oldugu zamanlarda, hanim kizlarimiz erkeklerle oynayacaklari oyunun temellerini ve anasablonunu coktan gelistirmis olurlar..
Anlatmak istedigim, belirli bir yasa kadar erkekler konudan baya bir uzak olurlar. En nihayetinde genlerinin onlari zorladigi ve "olum Zeynebin götü acayiibmiis" dönemine girdigi zaman, bir disinin karsisinda nasil davranacagi hakkinda hicbir fikri olmaz. Bir de üstüne, izledigi filmlerden, en yakin arkadaslarindan veya annesinden aldigi tavsiyelerle alinan cicekler, böcekler, sevgi sözcükleri er kisinin götünde acilan semsiyeye dönüsür...Hal ve serait bu vaziyetteyken biraz testler hakkinda bilgi vereyim diyorum; aslina bakarsak hanim kizimiz binlerce sekilde test yapma kapasitesine sahiptir ama daha ilk tanisma aninda odanin uzak kösesinden sana bakip gülümsemesi, daha sonra 2-3 göz temasi ve utangac bakismadan sonra, kizin ilgisinin bir anda kaybolmasi hepimizin basina gelmistir..
Burada senin kendine ne kadar güvenen biri oldugunu test eder hatun kisi..
Kiskandirma, kendini geri cekme, yalan söyleme, yalandan ayrilma, aramalarina cevap vermeme falan hep bunlar senin verecegin tepkileri gözlemleyip icsel olarak ne kadar güclü bir erkek oldugunu anlamaktir.
Bunlarin cevap anahtari ise er kisinin beynindedir;
"Hic bir hatun benden daha degerli degildir" ve daha önemliside "giden gider, kalan benimle birlikte yasama hakkini elde etmistir".
"Bu kiz ya benim ya da karatopragin" kafasiyla giden kendine özgüvensiz maganda ne kendini, ne herhangi bir kizi mutlu edebilir..

Aranizda soyut olsada birseyler olusmaya baslayan, artik yavas yavas acilsam mi diye düsündügün kiz bir anda baska bir erkekle konusup, gülüyor ve seni yok mu sayiyor..
Hemen "Vay kaltak, orospu kari" falan deyip, herife cikisacaginiza, görmezden gelin, baska insanlarla gülüp eglenmeye bakin.. Zaten sen o seni kiskandirmak icin konustugu herifi dövsen bile, o kiz senin notunu coktan kirik vermistir... Disi sahis zaten senin duygusal olarak sarsilmadigini görünce gerisin geri sana dönecek hatta ilgi cekmenin yollarini arayacaktir..

Kimi disi gelir sana, "bu böyle olmuyor ayrilalim" der, eger "yapma askim, sensiz yasayamam" deyip salya sümük olursaniz zaten o kiz seni bir daha siklemez. Oysa sakin kalip "peki Aysel, nasil istiyorsan öyle olsun" dedigin anda bir anda, kiz bagirmaya baslar, "nasil bu kadar kolay beni birakabilirsin?!" Ulan iki dakika önce sen ayrilalim dememis miydin??!
o seni sadece test etmek istemisti..

Yazimin basinda da dedigim gibi, kizlarin ne söyledigi degil, beden diline odaklanin, sana nasil bakiyor? söylediklerine ne kadar gülüyor? seni görünce gözleri parildiyor mu?

Yazdiklarimin üzerinde biraz düsünün ve erkek olun.
Toplanın açıklayayım. Şimdi anlattığımız için gizliliği kalmayacak ama belli ki çok merak ediyorsunuz. Bu açıklama sonrası adım oyunbozana çıkacak ama yapacak bir şey yok. Dürüst olmak zorundayım.

Sen "iyi birisin", "tam bana göresin", " yakışıklısın" gibi mesajlardan örnek vereyim. Bunların iltifat için kullanıldığını düşünüyor erkekler. Mutlu oluyorlar. E tabi insanlar, doğası gereği mutlu olduğu yerde kalmak ister. Kadınlar, erkeği ne kadar etki altında bırakabileceğini anlamak için yaparlar bunu.

Kolay etkilenen bireyler, herkes tarafından etkilenebilir kategorisine konulur.
iltifattan etkilenmeyenler için bazı küçük iyilikler sunulur. Elbisenizin üstünde küçük bir leke vardır ve bir anda kaybolurlar. Bu örnek ne kadar uygun oldu bilmiyorum ama rastgele bir anda farkedeceğiniz ve sizi mutlu edecek bir düzeltme olur diyeyim. Bu aşamada etkilenenler biraz daha uğraştırıcı ve değerli görülür.

Ve son aşama, sizin en sevdiğiniz... Cinsellik tabii ki. En güçlü koz. Bu aşamaya kadar ilerlemiş kişi kolayca şımartılamıyordur ama bu aşamada hormonları kontrol gereklidir. Biraz çekici görünüm, birkaç dokunuş ve bazen öpmeler. Bu testte tahrik olan bireyler yönetim altına girmiştir artık. Kızımız bunu herkese yapıyorsa, sizi etkilendikten sonra peşine takacaktır. Yedek kadrosuna da asil olarak kabul edildiniz, tebrikler.

Edit: Linç edilmeden, enrtyim silinmeden yazabildim şunları çok şükür.
zeka testi.