bugün

efendi adamı piç adamlığa terfi ettiren tercihtir.

- bakın geride bu kaldı; namussuz bilo!

http://www.youtube.com/watch?v=O99xmeA_XdY
berkecanla başlar herşey, saçlar jöleye bulanmış, kot yırtık, cep delik, tek seks mekanı parklar bahçeler.

sonra o göt yavaş yavaş leğen şeklini almaya başlar.
akla; ssk sı, evi arabası olan murtaza düşer. bu hikayenin malı murtazadır. hasta olur verengül e. lokumunu çiçeğini alır istemeye gider. e verengül de sığır değil, uzatmaları oynuyor, bitiş düdüğü çaldı çalacak. koşarak gider murtazaya, napacaak mecbuuur.
20li yaşların ortasından itibaren o tez çürümeye başlar.
mesele efendilik veya piçlik değildir. bir kadın yada kız genel tabir ile hatunun piç erkek tercih etmesinin sebebi piçte ki öz güvendir. efendi erkek ise her zaman daha ılımlı ve sakindir. yani silik bir tiptir. toplum içinde fazla göze batmaz yani öne çıkamaz. bu yüzden kızlar bu erkeği ikinci hatta üçüncü plana atarlar. lakin piç erkek yırtık dondan çıkar gibi her ortamda kendini öne çıkarır. espirili ve eğlencelidir. cesur bir görüntüsü vardır haliyle bu da kızları etkiler. ama uzun süreli bir ilişki kurulamaz bu tür erkeklerle. ama hem efendi hem piç erkek te oluna bilir yani siz dürüst sözüne güvenilen bir erkek olabilirsiniz oturmanız kalkmanız yerinde dir. ama aynı zamanda espirili öz güven sahibi diğer insanlar üzerinde etki kurabilen bir tip olursanız kızlar sizin için sıraya bile girebilir. çünkü onların aradıkları da budur zaten. kadın olsun erkek olsun hiç kimse kendini üzecek zarar verip kişiliğine saldıracak biri ile sevgili olmak istemez.
hiç bir kadın canı yanana kadar efendi erkeklerin kıymetini bilmez. Hayattaki 4 s kuralı burada da karşımıza çıkar. "seven s*****r, s***n sevilir"

lakin ne zaman ki o piç erkek kadını darma duman etti, kıçının üstünde bırakıp gitti ve kadından "benliğini" çalıp götürdü işte o zaman nefes alan, eli yüzü düzgün, sigortası yatmış bir adama saygı duyar.

Azıcık akıllı olanlar ki bu nadirdir, zeki demiyorum akıllı olan ve ayakları bu mevzuda yere basan kadınlar işte onlar en baştan beri piç erkeklerden nefret ederler. Hayatlarına arkadaş olarak bile almazlar bu piçleri görmüştür çünkü kuzeninden, abisinden afilli piç bir kuzene ya da abiye sahip olmak kızın hayatını kurtarabilir.
yanlış bir saptamadır kanaatimce.
yirmili yaşlardan sonra tercih edilmeyen başlayan efendi adam halinden memnunsa zannımca en büyük piç kendisidir. tavsiyem devrimci duruş sergileyip ribaund peşinde koşmamasıdır.
efendi erkek sıkıcıdır, monotondur. Ama piç erkek öyle mi ? Süprizlerle doludur ve iyi bir sikicidir.
çoğunlukla kritiği "erkeklerin efendi kız yerine kaşar tercihi" olarak gösterilmiş , canımı yıllarca sıkan olaydır. erkeklerin tercihi : nefes alsın yeter
onu bunu bilmem. kişi aradığıdır. neyi arıyorsan öylesindir.
Efendi erkekleri(tirnak icinde) ziyadesiyle uzen, rahatsiz eden, sinirden kendilerini sikmelerine sebep olan tercihtir.

Ulan efendiyim diye mese dali oluyorsun, kadin kismi da odundan hoslanmiyor diye millete "pic" diyorsun, sonra da vay efendim kadinlar, pic erkekleri opuyor...

Gidip de mese palamudu mu opsunler?
sadece kızların değil, bazı erkeklerin de tercih ettiği erkek türüdür.
insanoğlunun çoğu zaman için,zor olanı,kendisi gibi olmayanı,kötü olanı,ulaşılmaz olanı elde edip,ehlileştirme,kendine benzetme,onunla anlaşabilme,kontrolü zor olan bir şeyin kontrolünü ele almış olmanın verdiği hazzı yaşaamaya olan yöneliminin en önemli göstergesidir.

Piç olanı elde edebilen kız,en ulvi görevi gerçekleştirmiş insanla aynı duygular içinde olursa şaşmamak gerekir.Fakat bu piç diye tabir edilen erkek,iflah olmaz,kaybeden elde ettiğini sanan hatun olur.
kendilerinin kaşar olmasından mütevellittir.
düzeltmeye çalışırlar bi de. düzelecek adam kendini belli eder zaten. *
efendi eziklerin zoruna giden tercih. evet ben de eskiden efendi bir eziktim ve zoruma giderdi bu durum. ''ben mükemmelim ve herkes kötü, kızlar benim kıymetimi bilmiyor'' diye sızlanıp dururdum. sonra anladım ki benim ikircikli tavırlarım, ilişkinin bütün sorumluluğunu karşı tarafa yıkacakmış gibi davranmam ve hepsinden de öte bir kız arkadaşa ''ihtiyaç'' duymam kızları korkutup kaçırıyormuş.

bu durumdan şikayetçi olan arkadaşlara tavsiyem; kendinize karşı dürüst olun. artılarınızı, eksilerinizi iyice ölçüp biçin. dış görünüş sadece bir süstür, önem vermeyin demiyorum ama iş burada bitmiyor. zaten çevrenizdeki ''çıtır hatun-barzo herif'' çiftlerinden de anlaşılır bu durum. yine kitap okumaya, film izlemeye, günün 12 saatini bilgisayar başında geçirmeye devam edin. yani belki seksist bir cümle olacak ama bazı kızlar gerçekten de ''am-göt-meme''den ibarettir, daha fazlasını veremez sizlere. (bazıları dedim lan hepsi demedim) efendi eziklere kendi tecrübelerimden yola çıkarak verebileceğim tavsiye şudur; biraz piç olmak size bir şey kaybettirmez. alaycı olun. erkeklerle nasıl tartışıyor ve kavga ediyorsanız kızlarla da aynı şekilde tartışın, sırf o kız diye alttan almayın. ''ben alfayım, hepinizi domaltırım'' havasını verin insanlara...
hatununa göre piç, hatununa göre efendi takılamayan klişe erkek lafı olm bunlar.
Stockholm sendromunun kadınların doğasında olduğunu düşünmeme neden olan tercihtir.
erkek efendi olunca cekiciligini kaybediyor onermesi ile esdeger olan onermedir.
Nabza göre şerbet vericeksin hacı. Kiminin suyu 30 derecede kimininki 50 derecede kaynar. Kimininki de 100 derecede kaynamaz.
çok ekmeğini yediğim tercihtir. tabii nabza göre şerbet dökmekte de yarar var.
kadınlar efendi mi piç mi diye asla bakmazlar. binbir türlü şey söylerler bir ilişkinin başlama sebepleri ya da bitiş nedenleriyle ilgili ama asla gerçeği söylemezler.

kadınlar yalan söylemeyen değil güvende hissettiren adamları,

ukala değil hakkını savunabilen adamları,

yakışıklı değil doğal çekiciliği olan adamları,

zengin değil parasını kendi kazanan ve belli bir sosyal yaşam standardını kendisi de yaşayan ve vaad eden adamları,

güldüren değil mizah anlayışı olan, hiç bir şey söylemese bile gülümseten adamları,

arka arkaya beş defa boşalan değil kadını ruhsal, duygusal, güven, seksüel ve ortamsal açılardan sevişmeye , teslim olmaya şevkatle karışık bir tutkuyla hazırlayan adamları,

yaşı kendinden küçük ya da büyük değil yaşının adamı olan adamları,

kariyer sahibi değil mutluluğunu kariyeri olmadan da yaşayabilecekmiş hissini veren adamları,

piç olanları değil odunluk kıstasının kat ve kat üstünde olan adamları,

ağzı laf yapan değil bu adam hiç susmasın dedirten adamları,

maço değil erkek olduğunun farkında olan adamları,

diploma sahibi değil yaşanmışlıkları belli olan adamı,

bencil değil empati yapabilme becerisine sahip adamları,

cinsellikle kafayı bozmuş ya da aşkından cinselliği unutmuş adamları değil olmadık anlarda kadınını arzuladığını belli eden adamları,

güzel yalayan değil kendisi de zevk aldığı için kadınına kendisini yatakta özel hissettiren adamları,

pahalı giyinen değil stili olan adamları;

kendilerini anlayan değil yargılamadan dinleyen adamları;

tercih ederler. kimler? kadınlar. kadınım diye geçinen bıdı bıdıdan başka bişey bilmeyen kapris ve trip kraliçeleri değil. gerçek kadınlardan bahsediyorum. hani şu asaleti doğuştan olan, dişiliğinden utanmayan ama kişiliğinin de önüne geçirmeyen, güçlüyü oynamayan, herşeyi mantıkla çözmeye kalkışmayan, kalbinin sesini dinlemeyi öğrenmiş, demini almış, aşkın dış özelliklerle değil; kokular, ten uyumu, sözcükler, hissettirilenlerle ilgili olduğunu deneyimlemiş ve deneyimlerinden ders çıkarmış kadınlar..
hayatının bir döneminde piç bir döneminde efendi erkeklere ihtiyaç duyar bu tamamen karşılaştığınız zamana bağlı doğru zamansa işler yürür diğer türlü başlamaz bile.
benzer saçma durum biz erkeklerde de vardır. güzel vucudu olan bir kıza kıyasla şişman kadın yatakta daha arzuludur. ama her erkek adriana lima gibisini arar. *
Adam efendi ama salaksa, efendi ama öküzse, efendi ama çirkinse, hatun ne yapsın.