bugün

insanlığı ayakta tutan. erkeklerin mağaraya getirdiği av ihtiyacların cok azına yeterken toplayıcılıkla %80 gıda ihtiyacımızı sağlayan cins.
Romantizmi de hicvi de artık sıkmış olan cinsiyet. Bırakalım da her şey kendi kendisini ifade etsin. Birisi kadını aşağılar öteki övdüğünü sanarak "annedir, var edicidir" der. Feminizm, post-yapısalcılıktan türemiş bir akım bir kere. Çokluk vs... Hani. Lirik, romantik değil.

Ne konuşuyorsam iq.
konuş kanka uykum geliyor.

bir cinsiyet. olgun hali.
görsel
Ne desem yavan, ne desem yarın
kadın değil bayan. şu iğrenç zihniyetinizden vazgeçin artık.
kadın demek şiir demek
kadın demek hayat demek
Ve kadın demek
Her şey demek
Herşeyim demek.
Böyle evlatlık veya evcil hayvan gibi olmayacak, birey olacak sarıldığında başkasının seninle olduğunu hissedebilesin. ihtiyaçtan veya menfaat değil seçiminden dolayı kadının olsun...

Yok ya, çok az var böyle kadın.
anlaşılması imkansız varlıklar. bir gün "iyi ki varsın", "yalnız değilsin, ben hep yanındayım" derken, bir diğer gün "sen kimsin ki ya" diyebiliyorlar falan. nasıl ulaşıyorlar bu kafaya, ne yapıyorlar hiç bilmiyorum ama gerçekten merak ediyorum.

kötü davranırsan "niye böylesin, ben bu muameleyi mi hak ediyorum" diyip, iyi davranırsan da "fazla iyisin, bu iyi bir şey değil" falan derler.

manyak mısınız siz ya?
Erkeğin bir üst sürümü.
insanlığa Allah'ın bir lütfudur.
Dişinin karakter sahibi olanına verilen isim.
bazıları var konuşunca öeh amk gidesim gelir. ciddi konularda kurdukları cümleler çocuk kafasıyla kurulmuş, adeta tembihlenmişin tekrarı niteliğinde. ve çoğunluk böyle tiplerden oluşur.

bazılarıda var ki elini yanağına dayayıp saatlerce kendini dinletir. öyle konuşurki karşında yılların yazarı var gibi, cümleler su gibi akar.

sonra nalet edersiniz, güzel olan her şeyin nadirliğinin can sıkıcılığına.
dişi doğanın ta kendisidir.
görsel
Deli kadınlar iyidir.
Çünkü ne kahkahaları tutsak,
Ne gözyaşları sınırlı,
Ne arzuları mahpus,
Ne öfkeleri prangalıdır.

A. arif
sperm kovasıdır.
kurtuluşunu -tıpkı erkek gibi- sosyalizmde gördüğüm cinsiyet.
Bir tırnağı kırıldı diye diğer 9 tırnağına kıyan bir kadın kalbi kırıldığında bize neler yapabilir bir düşünün isterseniz.
Kadın degil, bayan.
(bkz: bayan)
Garip bir canlı türü.
ezilenin de ezilenidir.

haykıracağı özgürlük çığlığı ancak ve ancak işçi sınıfının saflarında gerektiğe yere ulaşacak, toplumsal konumunun yanında sömürülmekten de kurtulacaktır, kendi emeğiyle ve proleter desteğiyle.
teninin, kokusunun ve yumuşaklığın harmanlandığı sanat eseridir, omuzlarından boyunlarından ve kasıklarından öpülmesi gereken narin ve eşsiz huzur veren dişilerdir. Kimi zaman dişi kaplan kimi zaman yavru kedi oluverirler, mary jane her türün ayrı bir zevk.
sana savaşmak yaraşır..

hiçbir varlık parti saflarında ürkeklere çağrı yapan dik başın ve hoyrat haykrışınla, mücadelen ve hırsızlara, çetelere, faşistlere karşı başkaldırışınla kazandığın cazibene ulaşamaz.

görsel

gelecek güzel günler için, iktidara..
(bkz: ve tanrı kadını yarattı)
Kadin ve kadin vucudu ya çok abartilip yerlere göklere konulmuyor ya da çok asagilanip lanetleniyor. Normal insan muamelesi yapilmali.