bugün

kadınların ruhundan anlamak incelik isteyen bir iştir ve her kadın bir kitaptır. yazılarını okumakta olduğunuz yazar kadınlara her zaman doğru biçimde yaklaşmasını bilir ve gençlik zamanlarında fazlasıyla can yakmıştır. mavi saçlı kızların ve harry potter gözlüklü omzunda bulut dövmesi bulunan kızların bulunduğu bir kitap kafede oturuyor ve birini gözünüze mi kestirdiniz? hemen raftan bir oğuz atay kitabı kapın ve demli çayınızı alıp onun masasına oturduğunuzda söyleceğiniz tek şey "numaranı ver karı" olsun ve o saatten sonra akşam hangi mekana düşeceğinizi düşünün. rica ederim.
anlayan varsa gelsin anlatsın yada video paylaşsın be.
bir kadın bile bunu yaptığını iddia edemez.
Kadın ruhu erkek ruhu diye bir ayrım başlangıçta bir yanlışla başlamayı getiriyor zira ruh gibi subjektif bir kavram daha en başta işi bulanık bir hale getiriyor.

Anlaşılması gereken kadın anatomisi. Kadın erkekten hem beden olarak hem de beyin olarak farklı.

Alkol alan uyuşturucu alan insan bu madde etkisi altında nasıl anormal davranıyorsa kadınların hormonları da benzer etkiler yapıyor.

Not yalancı ve ikiyüzlü oldukları için erkekleri manen ve malî olarak sömüren kadınlardan bahsetmiyorum.
her erkeğin harcı olmayandır. depresyona girebilir ama kadın ruhunu anlamayabilirsiniz.
Beyaz tenine, bakınca damarını, gözüne bakınca kalbini görmektir.

Nayssss.
bence insan ruhundan anlamak diyerek genel tutulmalı. erkekler artık fazla duygusuz fazla ketummuş hiç hisleri yokmus gibi gösteriliyor. kadınlar ise fazla hassas gibi davranılıyor. erkek kadar kadın da sağlamdır. aynı zamanda erkekte sevilmek ister duygularını dürüstçe hatta içinden geldiği gibi paylaşmak ister, yeri geldiğinde ağlamak ister. iki cinste insandır. mümkünse insana insan gibi davranılmalıdır. ama yok dünya üzerinde bazı şeyler çok keskin çizgili. uygulamaya gelince herkes kalıyor.
pekte mümkün olmayan durumdur. kadınlar çoğu zaman tahmin edilemez olduklarından ötürü.
bir kadın anlaşılmayı değil sevilmeyi ister.

Çünkü Anlaşılmak bir kadını sevdiği erkeğin gözünde güçsüz, sevilmek ise güçlü kılar. Ve gücü seven her insan gibi kadın da bunun nedenini ve saçmalığını düşünmek yerine tadını çıkarır.
kadın ruhundan anlamak; sevdiğiniz kadına çoğu kez değil, unutulmayacak zamanlarda, anılarla bunu göstermektir. bunun süreklisi, erkek, kadın ruhundan anlamaya adarsa kendini, anlamaz, tam tersi psikopata bağlar. kadında zaten o kadar anlaşılmayı istemez sanırım. yani şimdi, tüm gördüğümüz mutlu çiftlerde; erkek, ben kadınımın ruhundan anlıyorum, kadın da, erkeğim benim ruhumdan anlıyor diyor ve sadece ve sadece onun için mi birliktelik yürüyor. hadi canım sende. ruhundan anlamak o kadar anlaşılır ve basit bir şey değil bence. hele ki bu kadın ise. hassas oldukları için söylüyorum. ki bu da normali zaten.
görsel
doğuştan gelen bir yetenek değildir.
feminenlik değildir.
zayıflık değildir.
kılıbıklık değildir.
ibnelik değildir.

çaba ve emekle kazanılan bir yetenektir. ödülü bu dünyada cenneti yaşamaktır.
imkansızdır imkansız.çünkü salakların işine akıl ermez.
(bkz: gelsin eksiler)
bizim cadalozların "kadın ruhu" dediği ama aslında çocukluk obsesyonları,sorunlu aile içi ilişkiler ve sair bin türlü kompleksden arapsaçına dönmüş,geliştirilmemiş,doyurulmamış ergen ruhu.

masadan kalkınca,tekrar gelince ayağa kalkıyoruz,kapısını açıyoruz,çiçek (her fırsatta) alıyoruz,sigarasını yakıyoruz,elini öpüyoruz ama doymuyor. neden çünkü çözülemeyen "sorun" hanım kızlarımızın kendileriyle olan dertleri ...

ben anlıyorum o ruhdan ama sen kendinden haberdar mısın ???

hiç korkmadan bakabildin mi ruhunun aynasına *
düşün düşün boktur işin demek istediğim insanlardır. ben bile kendimi anlayamazken kimsenin anlmasını beklemem zaten mühim olan anlamak değil olduğu gibi kabullenmek.
bu işi en iyi "aldatmak" adlı kitabında ahmet altan yapmıştır.
en azından sevgilisine ayırdığı vakti kıskanıp laflar sokuşturan kızla, o kızın ortamdaki tek kız olması halinde ve o kızın evinde birkaç arkadaş içki içip eğlenip orda uyumamaktır!!! ya bu kadar da olmaz, bu akşam nasıl geçecek ben bilmiyorum. sabır da edemiyorum. dövsem kırsam bacaklarını, bağırsam küfretsem, üstüne bir de öldürmeden yetmez bu hınca...
(bkz: anlıyorum ama konuşamıyorum)
freud bile kadınları çözememişken, imkansızdır bence.
psikiyatr olunması durumudur.
kadınların istediği erkek modelinin kibarca söylenmişidir.

(bkz: istemem yan cebime koy)
kadınlar anlaşılmak istemez, sevilmek ister.
herkese nasip olmayacaktır.ruhlarına hitap edilebildiği sürece hiç sorun değildir. sadece aynı dili konuşmaktan bahsetmiyorum. emek ister. gayette keyiflidir. paylaşılanlar daha önem kazanmaya başlar.

fakat bazıları vardır ki, anlamamak daha iyidir. bilirsiniz.
anlaşılması ' atomu parçalamaktan' bile daha zor olan anlam kavramı.
ince olmayı ve insan olmayı gerektirir. yok sen etobur özelliğin ile yaklaşırsan aslanın ceylanın ruhundan anlaması gibi bir durum olurşur, tabi anlamazsın.

(bkz: kadın ve gül)