Bu minibüslere girmeden önce şoför koltuğunda nasıl birinin oturduğuna bakmak gerekir.Eğer 30 ve altıysa tabakhaneye gitmeyecekseniz binmeyin derim.Binerken ve inerken de bir ayağınız içerde veya dışarda kalır.Jet gibi giderler.30 yaş üstü olanlar ikiye ayrılır.Birincisi katil kılıklı olanlar.Bunlar mapushane damından aha da şimdi çıkmış gibi görünür bilimum yerlerini karıştıra karıştıra,sigara ve küfür eşliğinde giderler.ikinci tür ağır abilerde önlerine kıran olsa çelik gibi sinirleriyle bunlarla uğraşmaz efendi efendi sürerler.Ancak bunların oranı % 1 falandır.Ben şahsen toplu taşımacılığın gelişip bunların ortadan kalkmasını olmuyorsa kendi habitatlarında yaşam sürmelerini ve karşıma çıkmamalarını her gün dilerim.
ülkeyi ekonomik kirizden kurtarabilecek iktisadi zihine sahip kişilerdir.
arabanın farlarının nereden yandığını bilmeyen söfürlerdir. yani hepsi değil de var gerçekten böyleleri de. maltepe' den binersiniz, kış vakti, hava zifiri karanlık. tek amacınız pendik' e gitmektir. şöför sürekli telefonla konuşur, gayr-ı ihtiyari dinlersiniz konuşmaları. duyduğunuz şu cümle ise sizi sizden alabilir:

-mahmut abi bu arabanın farları nerden yanıyordu abim yaa?
doktora tezi olabilecek insanlar. cok büyük adamlardir, onlarin yaptigi isi herkes yapamaz.
söyle ki;

-kadiköy´de iskele yanindan binersin dolmusa, (su anki fiyatlari bilmiyorum bütün fiyatlari aticam.) 20 ytl verirsin, "maltepe bir kisi" dersin, para gider, bir baskasi 10 ytl verir "göztepe bir kisi der" o para da gider, sonra yola cikildiktan sonra dersane´den gelen üc kiz biner dolmusa onlarin herbiri baska baska yerler gidecektir, biri marmara üniversite, digeri bostanci kavsagi yolcusu, bir digeri de idealtepe yolcusudur (bunlarin hep farkli fiyatlari vardir),bu paralarin hicbirisi listelenmez, yazilmaz, ve paraüstleri konusu vardir. birisi mesela bir 50´lilik vermistir, söför aynadan " bozuk yok uydu hanim teyze?" diye sorar, olmadigi yanitini alir. bundan sonra da binenler olacaktir. sonra dolmus ilerler, ilk parasi alinmis adamin inecegi söyledigi yerlerden geciliyordur. söför gene aynadan " ziverbey isiklari kalmasiiin." der (ben cok nadiren bir söförün bu inilecek yeri kacirdigina-belki yüzde bir´dir- sahit olmusumdur), bu arada inilme yerine yaklasirken arac bos kalmasin diye yolda bekleyen "kazlari" gözlemlemeye baslar, bu arada etraftaki diger dolmuslarla da yoldaki "kazlari" toplamak konusundaki rekabet bütün hismiyla sürmektedir.

hickimse paraüstünü almadan, unutuldugu icin dolmustan inmez. bu konuya benzer komputer oyunlari vardir, ben bazen oynarim bu oyunlari, aklima da hep o bizim emektar dolmus söförleri gelir. o paralari üstleri inis yerleri hep degisik olduklari icin akilda tutup kime ne kadar para üstü verilmesi gerektigini sasirmamak, neredeyse imkansiz birseydir.

- bütün bunlar olurken arac istanbul trafiginin en akrobatik caddelerinden olan meshur "dolmus yolu" nda seyretmektedir. bu yolda, bilen bilir , dikkat etmen gerektiginden radyoda calan müzige bile konsantre olmazsin. mesela otobüs duraginda pespese 3 otobüs karmasik bir sekilde durmaktadir, dolmus söförü 2.ve 3. otobüsün arasina cok cevik bir direksiyon kirisiyla girer, öndeki ve arkadaki otobüse cm´ler kalmak sartiyla durur,ve yolcu alir, ya da indirir.sonra otobüsler hala orada durmaya devam ediyorlarsa bir de oradan cikar -cok basima gelmistir, sahitlik ederim (simdi bunu okuyanlar "hah tam da ne güzel söyledin aynen benim de basima geldi kac kere" diyeceklerdir)-. üc seritin en sonuncusunda seyrediyordur, her taraf doludur, sagda yolun kenarinda biris isaret eder, adam gaz verir arayi biraz acip caprazlama-sinyal vererek yapiyor bunu- üc serit degistirerek gelir tam o isaret eden arkadasin önünde durur.

istanbul´da dolmus söförleri cok nadiren kaza yaparlar. ben 20 yil istanbul´da yasadim, ilk 6 yil dünyadan haberimiz yoktu, sonrasini ama biliyorum, sadece bir kez bir dolmusun kaza yaptigina sahit oldum.

bütün bu aktivitelerin arasinda, ön sag´da oturan arkadasiyla gecen fener macini tartismayi da ihmal etmez.

cok özel adamlardir, kendileri kültürümüzün bir cesit "zenginligidir".