bugün

bir garipdirler. bazen atatürk'ü allah'la peygamber arasına koyarlar, bazen peygamberi överler bazen eleştirler değişik duygu halleri vardır. bir zamanlar kadıköyde evimiz vardı eskide kaldı tabii oradan biliyorum. çoğu elitist insanlardı bakın elit demiyorum.

babamın işleri kötüye gitti ümraniye'ye taşındık ama buradaki insanlar öyle mi adam çok net bir gün övüp bir gün yermez. direkt ana bacı söver niyetini belli eder.
dedi gop ta yaşayan hırt.
her türlü insan vardır: iş için gelen, eğitim için gelen, gezmek için gelen, kafa dinlemek için gelen, kafayı bulmak için gelen. Bu yüzden de bakış açınız genişler. Arabaların tepesinde, apartman bahçelerinde kedileri, simitçilerin olduğu yerde köpekleri görebilirsiniz. yerlisi tarafından doyurulan ve ziyaretçisi tarafından sevilen bu canlılar bazen 'amına koyim yine sabahın köründe kalkıp gidiyorum şu amına kodumun yerinde' diye söve söve giderken ağzımdaki sigaralar birbirini kovaladığı sırada karşıma çıkarlar ve tüm dertlerimi atarlar. okula giderken sabah bira içen abilere bir afiyet olsun çakarım güleryüzle cevap alırım daha da bi mutlu olurum. Hatta gidip bir yudum alıyim mi desem sanki direk verecekler gibi hissettirdiler bana o gün. son model evsizler buradadır, yine halk tarafından hor görülmez, şarap içerler hafif kirli sakalları vardır ve onlara da başımla verdiğim selam genelde boş dönmez. kızları çok güzeldir, hem de çok. çoğul konuşacağım; hepsi kültürlüdür ve çoğu zaman güler yüzlüdür umarım gelecekteki eşim böyle birisi olur ne diyeyim. dilenci görmeniz çok küçük olasılıktır. bir tek moda sahilde çok fazla karşılaşırsınız, hep aynı kişiler gelir ve 'arkadaşımızın kızı kanser yardım parası için şu bilekliği al' derler itici bir şekilde ve o kanser hastası çocuk ben bildim bileli 4 senedir ne öldü ne de kurtuldu ne garip. birisi çantasında korsan kitap satar. en büyük çoğunluktaki kesim çiçekçi ablalarımızdır eğer bir kız arkadaşınızla giderseniz o anın içine eder maalesef (kız biraz anlayışlıdır inşallah yoksa bi de onun tribi olur aman aman). Yine sahilde spor yapan kişiler çok fazladır. her gördüğümde 'ulan bunlar çalışmıyorsa nasıl geçiniyorlar' diye iç çekerim. En güzeli nedir biliyor musunuz? Onu da ben söylemiyim yahu gidin görün. eğer kot ceketli birisini görürseniz bu aralar yada saçının sağ tarafında dönme(gül) gelin bir selam verin bir çay ısmarlayayım size... Aaa Pardon ya kadıköydeyiz ya bomonti ya da mocha ısmarlamam lazım dimi!
iyi insandır. Kendi dalgasındadır.
Kitapçılar ve sahaflarda kafa dağıtan insandır.
biraz isyankarlık vardır içinde.
haldun taner'de herhangi bir oyunda ilaç niyetine bile bilet bırakmayan insandır. pusuya mı yatıyorsunuz ben anlamıyorum.