Almanya sanayi ve ticaret odasının, kısaca gica'nın, yaptığı ve özellikle üst düzey yönetici ve sıradan işçilerin evliliklerinde yaşadığı çatırdama hatta boşanmaya varan sebeplerin araştırılması ve nedenleriyle ortaya dökülmesi üzerine bir tezin ortaya koyduğu net ve kesin delillere dayanan bir önermesi. Her konuda oldugu gibi benim yıllar evvel üzerinde durduğum ve şu anda kesinleşmiş olmasından memnunuyet duyduğum bilimsel bir buluş adeta.

Yahu bakın. Kadınları elde etmek için aslında iki yol vardır. ilki, onlardan çok daha aptal olmak ve istedikleri her türlü ileri-geri aktivitede ikincil ve edilgen eleman olarak kalmak. Bu yolun sonu ise kesinkes hüzün ve ayrılıktır. Çünkü yatakta kadınını istediği pozisyona getiremeyen, o ne derse eyvallah bacım diyen biri sonunda elizabeth durumuna yatay geçiş yapar. Kadınını elde etmek, ona yatakta sağlı-sollu, altlı-üstlü tüm seksüel evrelerde üstün oldugunu hissettirmek birinci koşul. ikinci koşulsa ona her istediğini her zaman vermemektir. Bu iki koşulu sağlayamayan, hani sizin tabirinizle çükübik hımbıllar sonunda kaybeder ve kaybettikleri yavruları da teselli etmek, onlara istediklerini ağızları dolusuyla vermek de küçük frankye düşer.

Araştırmanın asıl merkezi ise, diğer yolda. Kadınından, kısrağından daha zeki olmayan, gerektiği yerde uygun manevralarla palavralar uydurup kandırmayı beceremeyen, bazen de azarlayıp ruhuna tecavüz edercesine onu azgınlığın doruklarına çıkarmayan vefa bozacısı tadındaki sümüklü erkek bozmaları asıl kaybedenler her zaman. Yatakta altta ben, üstte sen olacaksın dediğim anda o kadın çoktan ahmet altan romanlarında sıkça değinilen göbek altından zeytin yeme pozisyonuna getirilmiş, elma!dan ilk ısırığı aldığındaysa çoktan acımtırak bir tatla tanışmış demektir. Ee bunu da başarabilmiş olmamın tek sebebiyse onlardan zeki ve akıllı olmam herhalde. Başka bir açıklaması yok. Öyle olmasa şu ana kadar dilini bile bilmediğim yedi farklı milletten onlarca yavruyla tek gecelik ilişkiler yaşamış olur muydum? Bu sayının yedi milletle sınırlı kalmış olması ise tamamen tercihlerim ve seçici olmamla ilgili.

Şu sözlükte şu anda yazabiliyor olmanızın tek sebebi, zeki olmamanız. Franky ise buraya kutsanmış olarak ve size yol göstermek için ismini vermek istemediğim zeki olmasa da bunun çeşitli emarelerini gösteren birkaç deve tarafından gönderildi. O yüzden yine bu şekilde aptalca davranmaya devam ettiğiniz sürece sahip çıkamadığınız yavrularınıza el koymak için burada bekliyor olacak.

Bakın bi daha söylüyorum. Bu tez ve devamında kişisel olarak söylenenlerin hepsi birebir gerçektir. Ya adam gibi usulca eğilirsiniz önümde ya da daha da sapıklaşmak zorunda kalacağım. Tercih sizin. Ya da ne sizin yahu?

Ben ne istersem o olacak zaten. isanın oğlu olmak böyle birşey olsa gerek. Kutsanmış frankynin ruhu adına.