1. 1.
  çanakkale ilinin Yenice ilçesine bağlı bir köy.

  ilçenin tüm köyleri için:

  (bkz: Yenice)
  1 ... pipishik
 2. 2.
  yozgat'ın kadışehri ilçesine bağlı bir köymüş.

  köylüler 600 adet tarlayı birleştirip, hatırı sayılır büyüklükte bir meyve arazisi oluşturmuşlar. araziyi oluşturmuşlar oluşturmaya ama sulama sorunu yaşamışlar. damla sulama sistemi kurmak istemişler ama bu sistemin maliyeti oldukça kabarık çıkmış.ve gerekli olan krediyi temin edememişler. bunun üzerine köylülerin başbakana bir çağrısı - talebi - olmuş.
  köylüler başbakandan, ne buzdolabı nede kömür ve gıda yardımı istemektedirler. sadece damla sulama sistemi için kredinin temin edimesini istemişler.

  http://yozgatmuhabir.blog...kayet-ettigi-bozdagn.html
  2 ... hercaiebabil
 3. 3.
  türkiye'nin en büyük meyve bahçesine sahip bir köy. yozgat'ın kadışehri ilçesine bağlıymış.

  ülkenin en büyük meyve bahçesi dedik evet. tüm köylüler arazilerini birleştirip bir bahçe şekline getirmişler, tabi devletin de desteğini alarak. ama ne yazık ki bu köylüler istediklerini bulamamışlar. bin bir zorlukla bahçe haline getirdikleri araziyi işletmeci bir şirkete kiraya vermek istemişler. istemişler istemesine ama kiralayan şirket maliyeti karşılayamamış. bunun üzerine devreye devletlüler girmiş... devletlüler işe devletin gözüyle bakmışlar. köylülerin arazisini işletmeye bir şirket bulmuşlar. bulmuşlar bulmasına... ama köylüleri fena halde madur etmişler.

  arazinin dönümüne 150 tl'lik kira biçmişler... dönümü 150 tl'ye köy.... yazık...

  http://www.sorgunpostasi.com/?p=13366
  ... caylak ama yazar
 4. 4.
  kabalı
  kabalı
  kabalı
  ... caylak ama yazar