bugün

Sahip çık yoksa dağa çıkacaktır.
Onun taktiğini kullan, molotof at kaç, ya da arkasından bıçakla.

Edit: 5. 10 kere bıçaklayın kötülere bişey olmaz mk.
Ne yaparsan yap,

Ama sakin anirma.

Sakin.
Lazca, çerkesçe konuşan birini gördüğünde ne yapıyorsan onu.
Apoya kufredip tepkisine bak.
Sanane kardeş isteyen istediği gibi konuşur. Onun alenen pkkyı desteklediğini, camları taşladığını görürsen eyvallah sik belasını da insan mısın hayvan mısın sanane milletin dilinden?
Bence hiç takmıycaksın onun dili, dini, ırkı senı alakadar etmez arkadaşım. Amma ve lakin Terör adlı illetin destekcisi ise istediğini yap haklısın.
pekmezini akıtmalı.
eşek değilsen sıkıntı yok. ama eşeksen sıkıntı büyük!
bir şey yapmayın ömrünüz it köpek yüzüne 30 sene hapiste geçmesin.
Kulağına yaklaşıp usulca fısıldayarak "kürt sensin, Kürtçe de sana girsin" denilebilir mesela..
sözlükte yapılmaması gerektiği gibi dışarıda da bölücülük yapılmamalı. kendini bilmezler gibi siyasi oyunlara gelmeyip, insanca yaşamaya devam etmeli.

bu siyasiler gittiğinde yüz yüze, biz bize kaldığımızda birbirimizin yüzüne bakamayacak şeyler yapmamalı.

kimse kimseden üstün değil, insanız hepimiz.
Otobüste iseniz(genelde burada olur)

1-eğer tek kişi ise tekmeyi vurup otobüsten atınız(otobüs süratle giderken)
2-eğer çoğunluk ise o çileyi çekmemek için otobüsten atlayarak intihar ediniz.
Türk düşmanlığı varsa iş değişir.
yaninda t rkce konusulmamali. belki ortak dil olarak n rvecce veya y nanca, o da olmadi j ponca denenebilir.

ya da iyisi mi sikt.r olup gitmek gerekir.
oğlum manyak mısınız lan, bugün biri üşenmese sizi mahkemeye verse nefret suçundan hepiniz hapise gidersiniz. twitter mı sandınız burayı, uludağ yönetimi beş dakikada verir ip adreslerinizi. pekmezini akıtmalı diyen mi dersin, öldür diyen mi dersin. ingilizce konuşan birine nasıl saldırmıyorsak, kürtçe konuşanlara da saldırmayacağız. PKK'ya gerekçe veriyorsunuz böyle yaparak, ondan sonra şehitlere yalandan ağlamayın.
Yemini suyunu ver, koy köşeye evde besle.
sakin olunmalıdır arkadaşlar.

izmir şirinyer/akıncılarda oturuyorum arkadaşlar. eski evimin olduğu yerde mahalle bakkalımız emin abim vardı.kürdün hasosuydu(kendi deyimi). kürtçe radyosunu dinler, kürtçe yayın yapan tv kanallarını izler, kürtçe basılmış gazetesini okurdu. ben 5. nesle kadar soy ağacımı biliyorum elhamdürillah bi karışıklık yoktur ben kürt oğlu kürdüm derdi konuşmalarımızda hep. iyi naapıyım emin abi bende çerkezim naapak yani şimdi diyordum. bak aynı vatanda yaşıyoruz işde diyordum. ikimizinde vatanı diyordum ve gülüşüyorduk. napacaz kardaşım aynı vatanda yaşıyoruz aynı suyu içiyoruz burası ikimizinde vatanı. yapmamız gerekeni yapacaz önce insan olacaz derdi hep. saygılıda bir adamdı. mahalle sakinlerinin %90 ını tanıdığı için bakkala gelen kişi kürt değilse radyosunun sesini kısardı. bir gün yine aynı şeyi yaptı. selamın aleyküm emin abi dedim halay çekmelik bir müzik çalıyordu radyodan böyle hafifden oynayarak girdim dükkana radyosunun sesini kıstı. abi niye kıstın ya dedim. yav dedi anlamıyorsun ya hani dedi ondan kapadım sesini rahatsız olursun belki diye ayıp olmasın diye dedi. o hareketi yapmasada zaten saygımı kazanmış bir abimdi zatende öyle konuşunca dedimki yok abi yok bir poşet meyvenin içinde illaki çürük olur. o çürüğü ayıklarsan zaten diğer meyveler zarar görmeyecektir dedim kendi kendime.

zannediyorum bize birazcık emin abinin insanlığından lazım. bize dediğim bütün taraflar herkezi kastediyorum. kürdü çerkezi alevisi sünnisi kim varsa abi. ben o adamdan şunu öğrendim. şayet önce insan olamıyorsan eğer bulunduğun, dahil olduğun mezhebin dinin ırkın etnik kimliğinin zerre önemi yoktur. sen zaten hiç bir şey değilsindir. saygılar.
Yapacak bir şey yoktur. Her kürt bölücü değildir bu nedenle de önyargılar zarar verir...
bi sikim yapamazsınız dostlar, yapılmamalı zaten.
bakışlarınızla kürdü ezebilirsiniz.