bugün

kaynak yeni akit...

daha geçen gün, "235 milyona yemek ihalesi alan istanbul belediyesi" diye haber yapıp, sonra ihalenin yemek kısmının sadece 4 milyon çıkması...

ayrıca bozcaada'nın parsel parsel satılmasını bilal erdoğan'ın istediği ve maalesef ki 4 seneliğine akp'ye geçen çanakkale belediyesi zamanında olduğunu da bilmemek...

iyesta'nın trol kalitesi iyice düştü ya. malum istanbul'dan gelen arpası kesildi. aç iyesta oynamaz....
aslında; "--- biz aramızda kul hakki yiyenleri, yolsuzluk yapanları barındırmayız; böylelerine sahip çıkmayız." demesi gerekirdi. çünkü her tarlada en az bir kök ayrık otu bulunur. önemli olan o "ota" nasıl tepki vereceğinizdir.
yapar...
her siyasetçi, her siyasi parti, politikanın içindeki her oluşum yolsuzluk yapar, rüşvet alır, karanlık ve akçalı işlere girer.

zaten siyaset yapmanın amacı bu değil mi?
kılıçdaroğlu da yapar, tayyip de yapar, ekrem de yapar, bahçeli de yapar.

bakınız yolsuzluk, rüşvet, adam kayırma bir ortadoğu geleneğidir ve malesef bin yıldan beridir tertemiz türk milleti'nin de ruhuna işlemiştir bu.

ezel akay'ın hacıvat ve karagöz neden öldürüldü adlı filmde nazırlığa getirilen kadı pervane (güven kıraç) ahiliğe kabul ve vergi nazırlığına kabul töreninde bakın nasıl da özetlemiş her şeyi izleyelim;
https://streamable.com/1wnly

"arap ülkelerinde taze bir fikir vardır, adı rüşvettir...her kim ki işi devlete düşerse vereceği işini yaptırmak için paradır...iş ne kadar zor ise, rüşvet o kadar büyür. rüşvet ile hallolmaz iş kalmaz. icabında cenk ederken kılıcın açamadığı kapıyı, rüşvet açar..."

türk sinema tarihinin belki de en tüyler ürpertici sahnesidir bu.
hiçbir yapımda kokuşmuşluk bu kadar güzel anlatılmamış, böyle net bir şekilde göte göt denilmemiştir. zaten filmin devamında da pervane dağıttığı rüşvetlerle herkesi kendi tarafına çekiyor, bacıların başı ayşe hatun'u ve pervane'nin yaptıklarını ortaya sermeye çalışan hacivat ve karagöz'ü rüşvet sayesinde(eşrefoğlu'nun elması) mağlup ediyor.

sözün özü, rüşvet, yolsuzluk, adam kayırma siyasetin can damarıdır. bunlar olmadan siyaset olmaz, bu yüzden de hiçbir siyasetçi temiz olmaz.

hiç yolsuzluk yapmaz dediğiniz en namuslu dediğiniz ecevit döneminde ben bizzat şahit oldum belediyelerde dönen yolsuzluğa, rüşvete...

bu şahit olduklarım yüzünden devletle, belediyelerle iş yapmayı bıraktım, yapmamaya yemin ettim. yetimin tek kuruş hakkını çocuklarıma yediremem ben.

yolsuzlukta, rüşvette akp'yi zaten yazmaya gerek yok.
dyp dönemi, anap dönemi zaten meşhur.

ecevit gibi dediğimiz bahçeli neden mhp tahtından bir türlü vazgeçmiyor sizce?
mhp'nin kontrolündeki 50 milyar doları bırakmak istemediği için tabi ki...

yani "biz yolsuzluk yapmayız" diyen, "biz yemeyiz" diyen siyasetçi yalan söylüyordur.

evet belki kemal kılıçdaroğlu haklıdır, cebine tek kuruş almamıştır.
bahçeli'nin cebine tek kuruş girmemiştir, ecevit bir kuruş nemalanmamıştır bu düzenden evet ama, onların altındaki kadrolar, bürokratlar, vekiller, belediye başkanları vesaire hep malı götürmüştür, götürmeye de devam edeceklerdir.

siyaset zaten yalan söyleme sanatıdır.
Sabah Orta Doğu’da barışı sağlayacağız diyordu kıçımla gülmüştüm.
chp nin yollu parti olduğunu gösteren durumdur. yazık..