bugün

erkekler hemen ceo oluyo ilkokuldan sonra sanırım.
göndermem, göndereni de linç ederim. Milletin arkamdan gavat demesine dayanamam.
gönderirim.

Kızımın ortam yapmasını da çok isterim, mal gibi bakire olmasın.
Başlık sahibinin annesi artık üniversite hayatında ne yaşadıysa bilemiyorum yaşadıkları şehrin kerhane işletmecisinin telefon konuşmalarını ayrıntısına kadar bilebiliyor.
Troll değilseniz ve bunları soruyorsanız vay halimize.
"Ne salak salak sorular bunlar ya".
kızını imam hatipe gönderip imam çıkartamayan bünyelerin sorunsalı.
Kişi kendinden bilir işi atasözü bu tür için söylenmiş olabilir.
Böyle düşünenlerin karısına bacısına her defasında erkek jinekolog rast getirsin rabbim.
ileride kızın; '' babamı huzurevine vermeyi düşünüyorum'' demesiyle devam edecek durumdur.
Kardeş bizde okuyoz siz kolombiyada falan okuyonuz galiba. Ulan her ortamda böyledir bu. Ot içmenin uniyle ne alakası var. Sevişmenin ne alakası var adam gibi okulu bitirmeye gitmezsen sanada ellerler sende ot içersin . Git oku adam gibi 2 3 sağlam arkadaşın olsun,bitane sevdigin sevgilin olsun tamam işte gül gibi hayat. Bende sevisebilirim otda içebilirim ama yapmadım işte efendi gibi okuyup mezun olup gidicem
isterse gönderirim tabi.
Bir bekar olarak cevabim evet.
Kız, oğlan farketmez, gönderirim ama aynı şehirde yaşarız. Benim çektiğim çileler çekmesinler. Gözümün önünde olsunlar.
Orta öğretim öğrencilerini eşofmanla görünce tahrik olduğunu
söyleyen ahlaksız öğretmenlere tepki göstermeyen karakteri bozukların, kızların üniversiteye gitmesine karşı olduğunu gördüğümüz düşünce sıçmığı.
Bu zihniyet ölsün, çürüsün artık. Yeter!
Namussuz erkeklerin olduğu yerde kadınların namusu ayaklar altındadır.
Kadınların namusunu değil artık kendi ahlakınızı, kendi namusunuzu yargılayıp utanın kirli düşüncelerinizden.
Göğsümü gere gere de gönderirim. Eğitim için ne yapması gerekiyorsa destek olurum. Pis olan üniversiteler değil eğitimsiz kalmış olan beyinlerdir. Zaten bir çoğu eğitim almış olsaydı böyle bir tartışma konusu bile olmazdı. Ayrıca kendisi hiçbir şeyden eksik kalmamış olanların burada namus bekçiliği yapması trajikomik geldi bana.
asla.
kuran kursu yurdunda yıllarca taciz edilse ya da diri diri yansa daha iyi.
(bkz: Bunlar ne saçma başlıklar)
Özellikle islamcı tayfanın hayır Diye yanıtlamasını dilediğimiz sorudur.

Amfilerde hışırdayan çarşaflar, hörgüç kafalar görmekten gına geldi. Verin kocaya gitsin. Hem dininiz size 9-10 yaşındaki kızları evlendirmeyi emretmiyor mu?

Tesettürsüz yaşam alanlarına hasret kaldık.
bu sorunun cevabını ciddi ciddi arayan anneler ve babalar tarafından yetiştirilmiş bir kızın okuması öyle ya da böyle şarttır. aksi takdirde devam ettireceği nesil için büyük sorun teskil eder.
yollamam. kız dediğin evin hanımı olur. böyle diyorum çünkü bir çomarım ben.
tabi ki hayır.

zaten oğlumu da göndermeyeceğim.

yani komple okula göndermeyeceğim.

okullar nesillerin ahlakını bozan bir yer, itik kopuk ailelerin sikimsonik çocuklarıyla dolu.
Sonrasinda "ev hanimi" adini verdiginiz mutfak robotu olacaksa bosa zahmet etmeyin. Ulkeye katki yapabilecek birisinin yerini isgal etmeyin. 4 sene okul okuyup ev hanimi yapinca yaptigin isin 2 katini gunlugu 150 liraya yapiyorlar cunku.
Ne salak salak sorular bunlar ya!

Gönderirim tabii. Ulan siz kızınıza doğru düzgün eğitim vermezseniz kızınız tabii gidip "oruspu" olur. Karşınızdaki insana güvenin ve görün sizin güveninizi boşa çıkarmayacağını.

Şimdi susun ve yalovaya devam edin!
Göndermelisiniz arkadaşlar. Bunu ileride baba olacak sizlere söylüyorum. Kızınızı üniversiteye göndermek zorundasınız çünkü eğer iyi bir meslek sahibi olamazsa onu ömrü boyunca kocasına hizmet eden ve zaman zaman hor görülen, hayalleri olmayan mutsuz bir kadına dönüştürürsünüz. Evet günümüz gençleri şu yaşımda beni de tedirgin ediyor fakat bunun da çaresi var, kızınızın üzerinde hem sevgi hem disiplin yönetimi kurun. Sizi seven bir evlat asla sizi üzecek şeylere girişmez. Siz ne kadar iyi bir baba olursanız o da size o kadar layık bir kız olur. Okursa kimseye muhtaç kalmaz, okursa doğrucağı çocuğa da örnek olabilir, okursa birey olur... okutmazsanız bi yerde canına tak edip sizden gitmek ister, yanlış evlilik yapar. Elalemin adamlarına Kızınızı köle yapmayın.
bizim büyüklerimiz (amca, dayı, hala, teyze, babaanne) kız kardeşlerimizin ne okumasını, ne çalışmasını istemezdi, 19-20 yaşına geldiklerinde evlenmeleri için baskı yaparlardı, kendi büyüklerim bile olsa ne kadar aptalca, ne kadar cahilce, ne kadar faşist bir düşünce. hee şimdi büyüdük, evlendik, çoluk çocuğumuz var, hiç kimseyi karıştırmam, karışanın da kalbini kırarım.

kız çocuğunu üniversite ye göndereceksin ki kimseye muhtaç olmasın, koca eline bakmasın, kaynana dırdırı çekmesin, kendi ayakları üzerinde dursun, yarın öbür gün sen ölünce başının çaresine bakabilsin.

yukarıdaki entrylerde kızını üniversiteye gönderince kendisinin 'gavat' olacağını zanneden mallar var.
sen göndersende, göndermesende 'gavat' sın güzel kardeşim. bahane arama. gavatlık ruhunuzda var.