bugün

akp kendisi ssk yı kat tirilyonlarca batırınca ortada sadece bu yalan kaldı.
"recep tayyip in ülkeyi kurtarması" ile aynı işlevi görür. kısaca yalandır.
80'den fazla değişmiş soyad ve ilk defa zarar eden bir ssk.

belgeleri gözlere değil artık başka bir yere sokmak lazım geliyor
diyen kişi deniz baykal'ın kasedinin montaj olduğunu iddia eden kişiyle aynı kişidir.
yalan demişşsin ama iftira olacaktı... * *
http://habermerkezi.wordp...lu-sulalesini-ihya-etmis/
ssk nin aslında hükümetler tarafından yönetildiği bilgisine sahip olmayan cahil in inandığı yalandır. sosyal güvenlik hizmetlerine hükümetler bütçeden para ayırır. para gelmeyen bir kuruma genel müdür ne yapsın. bu yalanı ancak sağda solda bir kaç salak konuşur. bu işlerden anlayan insanlar lafını etmez. umarım yarın öbür gün başbakan aynı hataya düşüp bunu malzeme yapmaz. yoksa g.tümle beraber güleriz.
evet ssk kılıçdaroğlu zamanında kötü duruma düşmüştür. fakat bu durum için, kılıçdaroğlu zamanında emekliliğin yaşını düşüren demirele kızmak lazımdır.
evet kılıçdaroğlu zamanında ssk kötü durumdaydı fakat; bu durumun nedeni, o sıralarda erken emeklilik yasasını getiren demireldir. belge varsa da garip durumdur çünkü kendisi o yıllarında 5 kere soruşturma geçirmiş fakat aklanmıştır.
kemal derviş'in hazırladığı programı kullanan akp'nin ülkeyi krizden çıkarttığı yalanının iftira versiyonu.
doğru da olabilecek, yalan da olabilecek bir yalandır. siktir edin a dostlar. kurtuluş apolitik olmakta. altmış senelik ömrümüz var zaten yaşayalım, ölelim. vurmuşum belgelenmiş gerçeklere, belgelenememiş yalanlara. bu ülkeyi biz mi kurtaracaz?..**
cahil akp'lilerin savunduğu yalan. bir de üstüne iftiradır. ben chp'li olmamama rağmen bu olayın nedeninin kılıçdaroğlu olmadığını, kılıçdaroğlu'nun da kabiliyetsiz boş bir insan olmadığını biliyorum. chp'nin başına geldiğinden beri bir gayret içinde çünkü.
en basitinden ssk'nın ekonomisini genel müdürün idare etmediğini, ssk'nın devlete ve hükumete bağlı bir kurum olduğunu bilmek gerekiyor. yoksa aynı cahil akp'liler bu saçma iftirayı savunmaya devam edeceklerdir. ve iddia ediyorum akp'lilerin %95'i de bu saçmalığı savunur. işte biz bunun için akp'lilere cahil diyoruz.
ssk yı batıran kişiler değil sistemdir. örnek verecek olursak daha önce 40 yaşında emekli olunabiliyordu. buda çalışanın en az 6-7 emekliye bakması anlamına geliyordu. sgk kanunundaki değişiklikle emeklilik yaşı yükseltilerek 1 çalışanın en fazla 2 emekliye bakılması ön görüldü. bu değişiklik yapılmasaydı sistem birgün mutlaka patlayacaktı.
konuya biraz daha genel bakarsak kayıp trilyon, deniz feneri vb. onlarca batıktan sonra bir hiçtir. en azından ssk yı teyzesinin üstüne yapmamış. ya da çoluğa çocuğa gemicikler almamış.
(bkz: ssk nın kar etmesini beklemek)
koyunlara anlatılmaya çalışıldığında, bir kadına ofsaytı anlatmak etkisi yapan yalandır. "genelde ssk ekonomik çıkar gözetmeyen bir kurumdur" diye başlarız, ama bunlar susmazlar. anlatamıyoruz efendim.
hepsini geçtim kılıçdaroğlu nun ssk yı yönettiği yıllarda "yılın bürokratı" seçildiğini söyleyelim bari. siz o taraftan dolanın.
Bu ve bunun gibi yalanlara hala inanan saf kişiler olduğu sürece işimizin zor olduğunu gösteren yalan veya iftira..
bir bok bilmeyen zırcahil anadolu çomarlarının iddiasıdır. bu çomarlar sosyal devlet ne demektir bilmezler, sosyal güvenlik kurumunun asıl amacını bilmezler, bu kurum nasıl çalışır bilmezler. sadece mercimek beyinleri ile düşünmeden, sorgulamadan karaktersizlerin ortaya attığı iftiralara inanırlar.

sosyal güvenlik kurumunun kanunlarını, bütçeden alacağı ödeneği, emeklilik yaşını, emekli maaşlarının miktarını, emekli maaşlarına yapılacak zammı hükümet belirler. bu yüzden bu kurumun ekonomik durumundan kurumun genel müdürü değil, aldığı kararlar ile o kurumun gidişatını belirleyen hükümet sorumludur.

aksini iddia eden çomarlar o halde sosyal güvenlik kurumunun akp'nin 13 yıllık döneminde ki 265 katrilyon liralık rekor görev zararını nasıl açıklayacaklardır? akp döneminde ki sosyal güvenlik kurumunun görev zararı devlet bütçesinin %20'sine ulaşmıştır. bu zarar kurumun 7 yıllık kılıçdaroğlu dönemindeki 2,15 katrilyon liralık görev zararının 100 katından fazladır. ayrıca milyonlarca işsiz vatandaşı zorla gss'li yapıp milyarlarca liralık borcun altına sokarak sgk açıklarını yamamaya çalışan akp'nin sosyal devlet anlayışını nasıl açıklayacaklardır?

ikincisi bu anadolu çomarları sosyal güvenlik kurumunu üretim yapan bir fabrika zannedip bu kuruma ticarethane gözüyle bakmaktadırlar. en başta bahsettiğim gibi sosyal devlet ne demektir bilmezler? neden kişi başı yıllık sağlık harcaması almanya'da 5.000 $, abd'de 10.000 $ iken türkiye'de 1.000 $ dır? bunu düşünecek yetileri yoktur.