bugün

Hakkında bugüne dek entry açılmamış olmasına şaşırdığım Amerikalı yazar. 1938 doğumludur. Sayısız kısa öykü, çok sayıda roman ve şiire imza atmıştır. Black Water, What I Lived For, Blonde gibi romanları bol ödüllüdür. Chehov'un Küçük Köpekli Kadın öyküsünün muhteşem bir Amerikan versiyonunu yazmıştır. Edebiyat severlerin kesinlikle orjinal ya da çevirisinden okuması tavsiye edilir. 30 yılı aşkın süredir Princeton Üniversitesi'nde Yaratıcı Yazın proseförüsür.
Aslında çok ünlü olacak olan gerçekten akıcı yazılara sahip amerikan yazar. iskelet gibi bir kadın ama yine de hoş bir kadın. "Bir yazarın inancı" isimli kitabını okuyorum, çevirisi bile bu denli akıcı ve hoşsa gerçeği kim bilir nasıl mükemmeldir. Bayıldım, gerçek bir yazar. Ayrıca düşüncelerini de gerçekten sevdim. Gerçek yaşamı sanata iyi döküyor. En yakın zamanda bir kaç kitabını daha edineceğim. Ayrıca ; "yazmak sanatlar içinde yalnızlığı en çok sevendir." sözüyle de beni derinden etkilemiştir. Umarım ölmez, 77 yaşındaymış ama. Zeki olduğuna inandığım yazarlardan biri ayrıca.