bugün

Ruhun Gemisi'nin resmi bass gitaristi, fender aşığı olduğu kadar fender'in hakkını da verebilen, temiz kalpli, kafa muhabbetli, özleyip özleyip muhabbetine doyamadığım, öz kardeşim gibi sevdiğim "ulan acaba harbiden reankarnasyon var mı?" dedirten jaco reankarnasyonu.
simdilerde fender jazz bass ını bi guzel modifiye etmiş, asik insan. bursa'da calismaktan zevk aldigim ender muzisyenlerden. hayatımızın bir bolumunde, soyle 40 yasimiza gelmisken the flame still burns* u calacagimiza soz aldigim duygu insani. dost.
canım kardeşim benim.
*
ya bire bir, ya üçe bir...
iyi niyetli kalın notaların bir numaralı adamı.
yaşı ile çalabildikleri kıyaslandığında, şaşırmamak olmaz.
basçı değildir, bas gitarı çalar. srv den scuttle buttin i de çalabiliyor, yanlış anlaşılmasın bas gtr ile değil...gtr ile...
bu sıralar kendini müziğe verip birkaç grubu aynı anda sırtlanmış, artık ruhun gemisi'ni denize çıkarmak için beklediğimiz, özlenen, duru şahsiyet, gönül kardeşim.
Eski ve hiç bitmeyecek dost..13 yıllık kadim arkadaşım.Güzel basçı fender manyağı ama bi hata yapıp Trb aldı şimdi kafayı duvarlara vuruyor fender fender diye * gerçek tonun enstrümanda değil parmaklarda olduğuna inanan adam.Çocukluktan mahalle parklarındaki oyunlardan çok zaman koskoca adam olcağımızı kim düşünürdü baro * iyiki varsın
Hayvanlar gibi özlediğim, gelişini iple, urganla çektiğim, hayatımda apayrı noktadaki insan.

"ben basçı değil, jaco olmak istiyorum!!!" deyip; "dur ulan bu adam ileride bir efsane olacak?!" şeklinde bizi titreten can kardeşim. * * *
an itibari ile istanbula ayak basması beklenen.
-
nur yüzünü çok özleten yazar...
fender jazz bass, Jaco Pastorius, toto deniLdiği zaman akLıma geLen iLk kişi.. geLecek seneLerde adını sıkça duyacağımıza eminim.. öyLe bir bass gitaristtirki şarkıLara anLam katar, şarkıLard ki boşLukLarı çok güzeL doLdurur..

neden görüşemediğimizi ben haLa anLamış değiLim kardeşim.. hayat mı Lan bu?.. *
ne düşündüğümü, ne düşünmüş olabileceğimi, ne düşünmem gerekteğini bana söyleme gafletinde bulunup, korkarım istemeden benimle arkadaş olmuş yazardır. kendisine geçmiş olsun artık demek istiyorum.
mütemadiyen özlenilen, özlenilen ve özlenilen dosttur, kardeştir, candır. müzikal anlamda daha iyisini, daha ruhlusunu göremediğim, üretken, mütevazi, nur gibi adamdır. tekrar birlikte çalacağımız günleri iple çekiyorum.
üç aydır yazdığı tek entry itü sözlüğün sunucusu ile ilgili, reklam gelirlerinden pay mı alıyorsun kardeşim? pööhhh diyorum kendisine.
(bkz: özlem)