1. 1.
  çok amaçlı iş makinası.
  ... jikase
 2. 2.
  aslında bir iş makinesi markasıdır. fakat terex, gilette, kola, hilti vb. markalarla aynı kadere kurban gitmiş, ürünleri, marka adıyla anılmaya başlamıştır.
  1 ... mellonnim
 3. 3.
  tam adı "J C Bamford Excavators Limited" olan ingiltere merkezli iş makinası markası.
  (bkz: http://www.jcb.com)
  ... iremim
 4. 4.
  iş makinesi camiyasının babasıdır. kola, selpak gibidir. iş makinesinin markası new holland, caterpillar olsun yine de jcb derler.
  ... mrtnyc
 5. 5.
  1cx modeli piyasadaki tum minilerden daha kullanisli.
  evet ilki bobcat olabilir ama 1cx daha fonksiyonel.
  en bilinen modeli siradan vatandasin kepce dedigi 3cx ve 4 cx modelidir.
  ... mukerrer
 6. 6.
  şuan biri karşıda çalışıyor ve bende milli sporlarımızdan birini gerçekleştiriyorum takdir edersiniz ki.

  1956 yılında Sezai Türkeş-Feyzi Akkaya tarafından kurulan ve bir STFA ve Işıklar Holding kuruluşu olan SiF Otomotiv, o zamandan beri iş makinası sektöründe hizmet veriyor.

  JCB marka iş makinalarının satış ve pazarlamasını SiF iş Makinaları adı altında sürdüren SiF Otomotiv, istanbul, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, izmir ve Trabzon'da yer alan satış noktaları, 34 yetkili servisi ile Türkiye'nin dört bir yanına süratli hizmet sunuyor.

  Pazar taleplerindeki değişiklikleri en iyi şekilde karşılamak amacıyla ürün hattını genişleten SiF iş Makinaları, JCB marka kazıcı-yükleyiciler, ağır iş makinaları, kompakt ve endüstriyel ürün serisi ile inşaat, tarım ve endüstriyel sektörlerdeki müşterilerine etkin çözümler üretiyor.

  SiF iş Makinaları, dünyanın önde gelen konkasör markaları Rubblemaster ile Powerscreen’in de Türkiye’deki temsilciliğini sürdürüyor.

  misyon:
  'Ülkemizin altyapısına, dolayısı ile kalkınmasına önemli katkısı bulunan müşterilerimize iş makinaları ile ilgili dünya standardlarında en yeni ve gelişmiş ürünleri, yetkin kadromuz, bayiilerimiz ve yetkili servislerimiz aracılığı ile, kaliteli ve eksiksiz hizmet anlayışıyla sunmak; iş makinaları ile ilgili her türlü ihtiyaç için beklenenden fazlasını vererek, sektördeki en yüksek müşteri memnuniyetine ulaşmak; toplumumuza, hissedarlarımıza, bayiilerimize, yetkili servislerimize ve çalışanlarımıza kattığımız değeri sürekli olarak arttırmaktır.
  ... randal simmons