1. 1.
  the crying game'le une kavusan adam, kadin ya da her neyse.
  ... laz pacino
 2. 2.
  stargatede ra yı oynamış homoş adam.
  ... tankut kabza
 3. 3.
  the crying game filmindeki performansıyla 1993 yılında "en iyi yardımcı erkek oyuncu oscar ödülü"ne aday gösterilmiş kadın-adam. Yine stargate filminde de fırtına gibi esmiş, tam muhteşem bir yıldız doğuyor derken sinemayı bıraktığını açıklayarak şahsım başta olmak üzere pek çok hayranını dumur etmiştir. Ayrıca the crying game filminde pipisini de görebilirsiniz...
  ... gizemli
 4. 4.
  feci şekilde beren saat'e benzeyen adam. stargate filmindeki bakışları bihter'i hatırlıyor. sinemayı bıraktıktan sonra ingiltere'de gerçek mesleği olan moda ile ilgilenmekte.
  ... patlak fermuar
 5. 5.
  Ganalı bir baba ile ingiliz bir annenin oğlu olarak doğdu. iki buçuk yaşına geldiğinde ailesi ile birlikte ABD'den ayrılarak ingiltere'nin Hertfordshire kentine yerleşti. 16 yaşındayken okul hayatını bırakıp ufak tefek pek çok işte çalıştı. 1992 yılında yönetmenliğini Neil Jordan'ın üstlendiği ve üretildiği yıl 6 dalda Oscar ödülüne aday gösterilen Ağlatan Oyun filmiyle ilk kez izleyici önüne çıktı. Bu filmde "Dil" adlı bir transgender karakteri başarıyla canlandırması üzerine 1992 yılında "En iyi yardımcı erkek oyuncu oscar ödülü"'ne aday gösterildi; ama bu ödülü kazanamadı.

  1994 yılında Jiggery Pokery adlı bir tv fiminde ve yine aynı yıl yönetmenliğini Roland Emmerich'in üstlendiği Stargate isimli kült bilim kurgu filminde oynadı. Ayrıca 1996 yılında, Robert Leacock'ın çektiği Catwalk adlı bir belgeselde de yer aldı ve aynı yıl aktif aktörlük hayatına son verdiğini açıkladı.
  ... turkmen balasi
 6. 6.
  (d. 21 Mart 1968, Kaliforniya), ABD'li sinema sanatçısı. Gerçek adı Alfred Amey'dir.
  1 ... hasmet ibriktaroglu