bugün

mümtaz tahincioğlunun oğlu, formula 1 yayınlarında yorumculuk yapan şopar. aynı zamanda pilottur ama ben şahsen bisiklet bile vermem buna.
gp2 de ulkemizi temsil eden pilottur. tek hayalimiz kendisini f1 de gormektir. *
her yarışı sonuncu bitirerek önemli olanın yarış bitirmek olduğunu düşünen yarı türk pilot.
(bkz: tahinci şifresi)
bazılarına göre çok iyi yarış çıkarıp(!) sonuncu olan kişi.
daha bir numarasını göremediğimiz gp2 pilotu, gp1 yorumcusu.
(bkz: sizin gibi gençleri f1 de görmek isteriz jason)
sondan bakınca epey bi birincilik kazanan pilottur kendisi.
kendisine göre hep şanssızlık yaşayan pilot.bi bakıma hayrettin demirbaşın motorsporları şubesi.
televizyondaki yorumlarını dinlerken çok biliyosan sen niye yapmıyosun sorusunu akıllara getirir.
bunun çocukluğunu bilirim, uzaktan ama tabii; olips motorsport namında bir, ilktir hem, motor sporları programı * vardı trt'de, sene 1990. bu küçük tahincioğlu gokart yarışmalarında dereceye girerdi hep...
fırsatı varken formula 1'in kapısını zorlamayı deneyen ilk türk sürücüdür sanırım.

hakkında;

*hep sonuncu oluyor bu yaaaa. fos abicim bu.

şeklinde yorumlar yapılmış.

zaten 25 tane sürücümüz var bu alemde* hep şampiyon oluyorlar.
konusamayan adam.
dogru duzgun cumle kurdugunu hic gormedim,
hep mıy mıy, bıdı bıdı.
takım arkadası * derece alıyor, soruyorlar jason'a,
cevabı sanssızlık, bıdı bıdı, yok baska bir sey.
allah icin yakısıklı o kadar.
kimi raikkonen e ıkınarak " kimi raikkının" diyerek pilotumsu.
gp 2 da bi türlü puan alamayan türk pilotu. ne yazık ki. f1 mi? o hayal bile olamaz.
f1 grand prix sırasında yorum yapmak yerine biraz antrenman yapması gerektiğini düşündüğüm kişi. hem kendi söylediklerini yapamıyor hem de amerikan ingilizcesi aksanlı türkçesi ile kulağıma tecavüz ediyor.
ortaokulu eyüboğlu kolejinde liseyi de özel koç lisesinde okumuştur. annesin adı ann kız kardeşinin adı da reina dır... vakti zmanında çok sıkı kartingciydi ama gp2 de pek bir varlık gösteremdi...
bugüne kadar bir bok yapamayan sadece programlara çıkan gp2 pilotudur.
ad ve soyad tezatlığı had safhada olan gp2 pilotumuz.
(bkz: hani)
(bkz: adam olmayacak çocuk isminden belli olur)
babasının bulunduğu makam nedeniyle bir yerlere gelen, adam yerine konulan tiki insan...
yaptığı yorumları dinlerseniz sanırsınız ki bu amcam 30 senelik emekli f1 pilotu. ununu elemiş eleğini asmış da yorum yapıyor tecrübelerini aktarıyor. erbakan hocanın ağzını seveyim. hadi ordan!...
(bkz: sizi pistlerde görmek isteriz)
(bkz: jason gp de yeni)
pilotluğu kadar yorumculuğu da kötü olan kişi.
emre tilev'in yorumları karşısında afallamış, dili tutulmuş yorum yapma cesaretini kaybetmiş, yarış bittikten sonra koşa koşa babasının yanına gidip hüngür hüngür ağlamış, içini boşaltmış, rahatlamış kişidir.
her yarış sonrasında "eee bu yarış çok ilginç şansızlıklar yaşadım, elimden geleni yaptım ancak şans yanımda olmadı, ancak her yarış benim için bir ders niteliginde " diyen ulen 30 yaşına geldin daha ne dersi demek istedigim torpilli kızkaçıranlı pilot.
ingiltere'nin Bath kentinde University of Bath'ta Otomotiv Muhendisliği Bölümünde okuyan ve bir dönem renault takımının yalakalığını yapan kızıl saçlı şahsiyet.