bugün

amerika'nın wisconsin eyaletinde polis tarafından vurularak ortalığı karıştıran zenci.

sabıka kayıtlarında bir sürü şiddet ve cinsel saldırı suçundan sabıkası var. bariz olarak görüntülerde elinde silah olduğu görülüyor ve çevredeki insanların hayatını tehlikeye atıyor. polisin defalarca kez tekrar ettiği dur emrine karşılık vermeyince de vurularak hastaneye kaldırılıyor. ama zenci ya kendisi, ortalık yine karıştı, yok efendim ırkçılık, yok efendim black lives matter, yok efendim i can't breathe....

george floyd görüntülerini de bütün çıplaklığı ile incelediğimizde, jacob blake olayını da incelediğimizde ortada varolan sıkıntı "police brutality" denen polis şiddeti. ne olursa olsun, karşıdaki insan ne yaparsa yapsın 7 kurşunla adam vurulmamalı yada boğaza dizle basılmamalı, kesinlikle polis hatalıdır, tekrar ediyorum polis kesinlikle hatalıdır. fakat yapılan eylemler polis şiddeti üzerine değil de "ırkçılık" üzerine olursa orda sıkıntı var hemşerim. polisin eylemleri her ne kadar korkunç derecede ekstrem olsa da karşısındaki kişinin kendilerine direnmeleri üzerine yapılmış olan şeylerdir. yani aynı suçu beyaz bir vatandaş yapsa bile polisin aksiyonu aynı olacaktı. bu 2 görüntüde de polis şiddeti asıl tepki gösterilmesi gereken şey, ırkçılık değil zira ırkçılık yok burda.
ya bıktım bu amk zencilerinin isyanından artık.

sürekli bir farkındalık çabası, sürekli eşitlik falan feşmekan. ulan abd yasalarında siz beyazlara göre üstünsünüz be şerefsiz evlatları. bir beyaz, bir beyazı dövüp cüzdanını çalsa suç ama bir siyahı dövüp cüzdanını çalsa nefret suçu işlemiş oluyor ve en az 4 kat ağır ceza yiyor. istedikleri eşitlik gelse daha fazla ağlarlar çünkü aleyhlerine. katılmayan zenci yalakaları, alın altta chart. yıllara göre kaç tane beyaz, siyahtan daha fazla vurularak öldürülmüş aç bak.

https://www.statista.com/...ath-by-us-police-by-race/

soruyorum size, öldürülen beyazların kaçını sikine taktılar. "0". amk zenci yalakaları sizi. ırkçılık savunan en son ırk sizsiniz amk amerikalıları. dünya tarihinin en büyük soykırımını siz amerikan yerlilerine yapmadınız mı, adamların topraklarına çiçek gibi salgınlar getirip çaresiz kalan kabilelere toprak karşılığı kendi getirdiğiniz salgının aşılarını satmaya kalkmadınız mı, kendi barış antlaşmalarınızı ezip kabiledeki çocukları esir tutup kadınlara tecavüz etmediniz mi, bütün ataları california'da yaşayan kabilelere "size yeni rezervasyon tesis ettik" diyip taaa alaska'lara süren siz değil misiniz, allah'ın ortadoğusunda petrol uğruna milyonlarca arabı öldürdünüz, yaptığınız bilgisayar oyunlarında koca ırkı terörist olarak mimleyenler siz değil misiniz be amk evlatları, "duvar örecez, o sikik meksikalılar bir daha yarrağımı girer amerika'ya" diyen kimdi orospu çocukları sizi. kızılderililer, meksikalılar, araplar söz konusu olunca hiç bir sikim yemek yok, hiç gam yok ama polise direnen bir zenci ölünce "ırkçılık" diye ayaklanıyorsunuz. sizin yapacağınız primi sikeyim, amk ikiyüzlü şerefsizleri, tiksiniyorum hepinizden....
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar