bugün

yeni Zelanda Başbakanı.

katliam sonucu açıklamaları şu şekilde:

"Polisler güvenliğinizi sağlayabilmek için görevlerini yapmaya devam edecekler. Yetkililer ve imamla görüştüm. Yeni Zelanda bir mesaj paylaşmamı bekliyor tabii ki, düşüncelerimiz ve dualarımız bu insanlarla birlikte. Birçokları için burası onların doğum yeri değildi. Bir şekilde, aile kurmak, yaşam kurmak, yaşamak için burayı seçtiler. Biz nefretin kucak açtığı bir yer değiliz, aşırılığın yuvası değiliz. Bu saldırının yapılmış olması bizim hiç terörle bağımız olmaması, her türlü dine, etnik çeşitliğe sahip bir ülkeyiz biz ve bugünün devamında insanlar bizim yardımseverliğimizi, dostluğumuzu, dayanışmamızı görecek. Bu ideolojiyi sürdürenler bundan sonra nasıl davranacağımızı görecekler. istihbarat birimlerimizden gelen açıklamalara bakarsanız tehdidin nereden geldiğinin önemi yok, aşırılıklarla mücadele halinde olacağız. Daha önce tarihte benzeri görülmemiş bir saldırıyla karşı karşıyayız. Ülkemizin seçilmiş olmasının sebebi, bizim terör karşıtı, dostluk ve her türlü birliğe açık bir ülke olmamızdır. Şu anda kurbanların yaşları gibi bilgileri paylaşamıyoruz sizinle. Her konuda detay paylaşmam mümkün değil. Gözaltına alınmış kişiler var, sorgulanıyorlar. Silahlara nasıl ulaştıklarını bulmaya çalışıyoruz. Halkın polisin yönlendirmelerini takip etmelerini istiyoruz. insanlara güven vermek istiyorum. Bölgeye çok fazla güvenlik güçleri geliyor" dedi.
Şu kadının açıklamalarını okudukça, kendisi gördükçe üzülüyorum lan, çok masum bir kadına benziyor.

https://tr.sputniknews.co...man-toplumu-ziyaret-etti/
https://www.haberler.com/...eroristi-11845531-haberi/

Keşke herkesin böyle başbakanı olsa.
yaptığı basın açıklamasında "15 Mart'ta tarihimiz sonsuza dek değişti" ifadelerine yer veren yeni zelanda başbakanı.

hakikaten başbakan. kadın çok hızlı bir şekilde önlemler alıyor. ve açıklamaları gerçekten çok içten. ben onu hissettim. bu kadı dinleyin, konuşmalarından kalben üzüldüğünü hissedebilirsiniz.
Bugün ki açıklamasında: "Başörtüsü takmamın insanlara bu kadar güven hissi vereceğini düşünmemiştim." demiştir. Terör saldırısından sonra tutumuyla ve empatinin böylesini dünyaya ilk kez göstermesiyle gönlümüzü fethetmiştir.
iyi insanlara çoğu zaman adam gibi adam deriz ya, Jacinda ardern de kadın gibi kadındır!

Normalde bir siyasi lider olarak nazar edildiğinde cılız, iskelet kurusu birisidir, ama Yeni Zelanda'daki cami saldırılarından sonra gösterdiği fevkalâde fedakârane tavır, Müslümanlara müteveccih kurduğu müthiş dayanışma ve bu saldırıyı kınarken içindeki samimiyetle o cılız, dişlek kadın bir anda dünyalar güzeli haline gelmiştir.

Bir hıristiyan olarak Müslümanlara verdiği destek, sempati ve gösterdiği hoşgörü, biz Müslüman aleminin siyasetçileri için baştan aşağı örnek teşkil etmesi gereken karakterdir.

Aynı türden bir saldırı istanbul'da ibadete müsait iki farklı kilisede pazar ayini sırasında tahakkuk etse, kilise cemaatinden onlarca kişi, bir fanatik geri zekalının eliyle katledilse acaba biz böyle bir trajediye bu denli hassas yaklaşır mıydık, ülke genelinde yas ilan edilir miydi, hıristiyanların hissiyatını paylaşmak için çanlar çalınır, meydanlarda kilise koroları okunmasına müsaade verilir miydi... Bunların hepsini Müslüman alemi olarak sorgulamamız lazım.
Yeni zelandanın genç, kadın ve solcu lideri.
Örtülü hali nur fettahoğlunun my'daki haline benziyor zayıflığı da aynı şekilde.
Corona krizi esnasında bütün parlamento erkanına maaşlarının yüzde 20'sini bağışlatmış, .çok klas bir kadın.
ikinci kez iktidara gelen yeni zelanda başbakanı aynı zamanda işçi partisi lideri. zafer konuşmasında çok güzel konuşmuş.
başbakan kiralama hizmeti yapamıyor muyuz ya 6 aylığına falan?