bugün

işletme mezunu olarak ne olduğunu anlayamadığım bir meslektir.
işletme bölümünün türevlerinden biridir. mezunlarına sağlam iş kapıları açar. finansal analiz, yönetim muhasebesi gibi bölümlerde istihdam edilirler. günümüz finans piyasasının aranan kişileridir.
işletmenin odtü görmüşü.
acaba gitsem mi gitmesemmi diye düşündüğüm bir bölümdür.
işletme bölümününde lisans eğitimi almış bireyden pekte bir farkları yoktur teknik resim vs. görmeleri dışında. zaten 4 yıl işletme okumuş birisi de finansal analiz, yönetim muhasebesi, maliyet muhasebesi, maliyet yönetimi ve sapma analizleri gibi dersleri almaktadır. aradaki belirgin fark, endüstri mühendisleri matematik ve kimya ağırlıklı dersler alırken işletme yöneticileri finansal yönetim, muhasebe ve hukuk ağırlıklı dersler alırlar.

(bkz: aynı bokun farklı rengi)
yök mü bakıyor bu işlere anlamadım bu meslekleri oluşturanlar bölümün oluşturulmasına izin verenlerin kafası gayet tatlı galiba. ha tabi okula falan karsı değiliz ama sonra bu arkadaslar 4 sene sonunda iş yok diye bunların başını yiyecek. aha yeni bişey buldum devlet kendi başına kendi bela sarıyor bunun haricinde yok bişey.. vesselam...
Bu endüstri mühendisliği değil miydi la. Uluslararası ilişkiler mühendisliği hukuk mühendisliği falan da çıkar yakında.