bugün

paraları gani olan 2 türk'tür.

çulsuz biri sıkıysa denesin bunu. *
bu hayal itici gücü olan para maalesef ki karşılığı olmamasına rağmen ihtiyaç sahiplerine adil olarak dağıtılmadığından çok insan için ütopyadır. çok kıskandığım için elim ayağım titriyor nasıl kötüleyeceğimi bilemedim.
75. yıl karabük anadolu liseli mezunudur teki. panoda resimleri asılıdır.
robot gibi işe gidip gelmekten sıkılıp, "bu hayata bir kez geliyoruz, herşey para istiflemekten ibaret değil" diye düşünmüş olabilirler. Nasıl olsa insanın sağlığı olduğu sürece para kazanılır.
ne güzel, var mı gezmek gibisi hemde dünyayı... Dünyaya gelipte dünyadan haberi olmayan insalar, alın çantalarınızı vurun kendinizi yollara, tabi birazda para olcak mantıksız meceraya gerek yok
Özenmemek elde değil.
iyi ki türkiye içinde bu şekilde tura çıkmamışlar * ya tecavüze uğrarlardı yada böbrekleri falan sökülürdü yerinden. * *
bu arkadaşlara bir tv programında rastladım, konu neymiş diye biraz izleyince
anladım ki, dünyayı turlamışlar. şaşırdım. şaşkınlığım onların dünya turu
deyil de, sanki çok acayip bir şey yapmışlar gibi program konusu olmalarıydı.

1937. doğumlu iki fransız kafadar, 2010. yılında müşterim olmuşlardı, türkiyede dahil
8. ülkeyi yaya olarak geçerek iskenderiye'de son bulacak seyahatlerini duyunca şaşırmıştım.

yine aynı yaşlarda başka bir fransız ihtiyar, kendi dizaynı olan özel bisikletiyle, rotasının
hindistan olduğunu söylediğinde, ''ayakta bile zor duruyorsun'' dediğimde gülümsemiş, ''sana
hindistandan mail atarım'' diye espri yapmıştı.

bunun gibi pek çok örnek var, anlatsam uzun gider.
böyle sıradan konular, nasıl program konusu olur anlamış değilim. ama burası türkiye.