bugün

sahih hadisleri yok sayıyorsa itikadında bozukluk vardır. ehl-i sünnet değildir. sahih hadis öğrenmek isteyen kütüb-i sitte'den yararlanabilir.
hangi hadis'in sahih hangisinin ise değil olduğunu gerçek müslümanlar bile bilmediğinden/tartıştığından doğru yapan müslümandır.*
hatta buna şu aşağıda ki 3 bahaneden birisini kılıf yaparlar;

1- Hadis uydurma,(popular)
2- Böyle bir hadis yok,
3- Ben hadise değil, kuranda yazana bakarım. (new, popular)

edit: uuuu yeni madde gelmiş, vicdan rahatlatmada son nokta, madde 4 ;

4- casiye suresi 6. ayet (new!)
Bu tarz müslüman işine gelmeyen âyet ve süreleri de görmezden gelir. Dini kendine göre değiştirerek yaşar. Zannediyorum ki bu insanlar kuran-ı Kerimi, lahmacun menüsü gibi bir şey sanıyolar. Allah böylelerini ıslah etsin.
hangi hadis'in sahih olup olmadığını müslümanlar değil bu işin ehli alimler bilir.

bıldırcın yarrağı kadar beyninizle yorum yapıyorsunuz ya güleyim mi, sikeyim mi yoksa siklemeden gideyim mi ne yapayım kestiremiyorum. islami ilimler kaça ayrılır? hadis - siyer - fıkıh nedir bilmeyen yarrağımın kurma kolları essah bi bok biliyormuş gibi sırf orospu çocukluğu yapmak için entry giriyor ya ona ayar oluyorum. beyni yok ama fikri var gavat oğlu gavatın.
onlara göre, "islam, değişmeden muhafaza edilerek bugüne gelmiştir."
Hadisi yok saymak peygamberi yok saymak gibidir. Peygamberlere iman etmemis biri tam musluman olamaz. Uydurma hadiss illaki vardir ama arastirmadanhepsini sahiplenmek yanlis olur tabi. Oku emrine uyarak okuyup sentezleyip dogru oldugundan emin olunabilen hadisleri benimsemwk gerekir.
Hadislerde yorum ve anlam farkı doğar. Ucu bi sikime varmayan bir başlıktır. Tartışmaya gerek yoktur.

(bkz: semantik)
Allah'ın peygamberinin tebliğini kendi menfaati için hiçe sayan Ebu Cehiller gibidir.
Hadis değil ayettir esas olan. O kadar çok hadis var ki peygamber efendimizin (s.a.v) ömründen fazla.. Sahih olduğunua pek çok kaynakça desteklenip inanılanlar müstesna müslümanın asli görevi kurana uymaktır.

Edit: işine gelmeyen entryi eksilemek.
Kuranı okuyup anlamisda hadis kalmistir.
siz kendinize müslüman mi diyosunuz namaz yok içki var sigara var yalan var kuran yok vay amk ben cehenneme gidicem gidersin orospu çocuğu çabala azcık cennete giden yol bedava değil.
Gayrı sahihtir o, gayrı sahih.
yansanayi diye tabir edilen müslümanlık inancını kendi emelleri doğrultusunda kullanabileceğini düşünen insan çeşiti. çok tehlikeli olabilir.
hadis ne ki...

ayetleri, sureleri bile inkar ederler iş siyasal islamı savunmaya gelince...

(bkz: maide suresi)

not: tek örnek yeter dedim yüzlerce verebilirim...
çağımızın en büyük hastalığıdır.
Bu günler bize gösteriyor ki çıkarları doğrultusunda ıslami yorumlayanlar ortadoğunun şu an ki mimari olmuşlardır.
Mahatma gandi çok güzel bir sözü var.
Uzun uzadıya lakin mantığı şu şekilde.
Yaptığınız herşeye dikkat edin. Çünkü ileride diğer tüm olgularınızı etkilemektedir.
Bu gün abdesti yalnış öğrenen biri yarın tüm olguları yalnış anlar.
Hadis deyip geçmeyelim. Bu gün ıslamiyet namına ne biliyor ve ne yapıyorsak hadisler sayesindedir. peygamberimizin ağzından çıkan her sözdür ve yaşadıklarının her anıdır hadisler. (s.a.v)
Allahümme salli ala seyyidine muhammed.
Yine bir hadis diyor ki fetva veren kişi cehennem kuyusundaki yerini hazırlasın.
Oha selia sen sav efendimize geri kafalı mi demek istiyorsun?
Sen nasıl müslümansın pardon!

Islami kafasına göre yaşayan sözde müslümandır.