bugün

Birde işte olan eve gitmeyi bekleyen zavallılar var benim gibi.
görsel

E mecbur ne yapak.
iş bulamayan zavallıları üzer. evde bir gün daha nasıl geçer.
Ben işe giderken fonda özdemir erdoğan gurbet çalıyor gibi geliyor. Sözsüz olan kısmı.
Mesleği var olandır. Baltaya sap olma yolunda adım atandır. Dükkanını açıp rızkını bekleyendir.
işsiz olup daha çok bunalıma girip, insanlar tarafından hor görülecek ve de akli dengeyi yitirecek duruma gelen bir zavallı olmaktansa işe giden bir zavallı olmayı tercih eden insanlardır.

işsizlik çok zordur. sadece para kıstasından dolayı değil, toplum ve aile baskısıyla beraber perçinlenir.

en kötüsü de kendisine olan özgüveni yitirir işsiz insan.

o nedenle işe giden zavallı olmaya devam.
Benimdir. Sabrım tükendi, Cahille uğraşmaktan bıktım. Çamuru gökkuşağı yapamazsın. iğrenç dünyaları güzelleştirme çabam beyhudeymiş.
işe gidemeyen zavallılardan bir nebze daha az zavallılardır.
bir tanesi de benim karım.

mali müşavir kendileri. tüm muhasebeci ve mali müşavirler sokaklarda. yazık lan bunlara da.
babaları bile ölse, bırak babalarını kendileri bile ölse o beyannameyi vermek zorundalar. yoksa büyük cezaları var.
kendileri bile ölse vermek zorundalar dedim ya, şaka değil.
iik gereğince takip işlemleri durduruldu, dün gece de hmk, cmk ve iyuk yönünden tüm süreler durduruldu. Duruşmalar da ertelendi. Evden çalışmaya çalışıyoruz...
Kahvaltımızı aldık gidiyoruz yapacak bişi yok
görsel
ben de ise geldim.arkadaslar.
pazartesi beni de ucretsiz izine yolluyorlar.

amlarina koyayim.ben onlarin bana cok ayip ettiler.
dunyada virus kapmayan tek bir insan kalmayana kadar calismayi dusunuyordum.
Zavallı demeyelim de, çaresiz diyelim.

Her aklı selim, kendini, ailesini, toplumu düşünerek, evde oturmak ister, o da korkar, o da endişelenir lakin bazen şartlar, mecburiyet her şeyin önüne geçer ne yazık ki...
Sağlığı hatta belki ölüm pahasına çalışmaya devam etmesi gerekir, çıkışı yok ne yazık ki...
Lordlar kamarası mensubu olmadığı için, istifayı da basamaz...
Offfff zalımsın hayat!
Aş için mecburendir, gerekli tedbirleri alarak, lütfen.
Zavallı değil, "kendi ohalini ilan edebilmekten" bir şekilde muaf tutulmuş çaresiz insanlardır.

Kimsenin hiçbir şekilde hastalanmaması dileğiyle.
benimdir.

ayrıca zavallılık değil zaruriyettir. çalışma saatlerini esnettim. 12:00 - 18:00 çalışıyorum. eve ekmeğin gitmesi lazım yapacak bir şey yok.
bazen çaresiz kalırsınız.. elinizden ne gelir ki? mecbursunuzdur. çünkü size dayatılan budur!
Virüs öldürmese açlık kesin öldürür.
yazık la adamlara.
Oy verdiginiz adamlar, yuzunden resmen ölüme terkedilmislerdir.