bugün

iş kuran, işveren, iş kovalayan, iş tutan, iş bağlayan gibi sıfatlarının tamamının
ilkokul mezunu karadenizli abilerimiz ya da şark kurnazı abilerimiz tarafından kullanılıyor olması sebebiyledir.
okumuş biri olarak maaşlı çalışmak gibi küçük hayallerle yaşamayınız,
neyin nereden nasıl temin edilip, kimlere satılabileceği gibi minik detayları
zeka seviyeniz bir kaç ayda fazlasıyla kıvırabilecek güçteyken
gidip maaşlı çalışmak için fabrika kapısı aşındırmayınız.
iş bulamama yoktur efendim,beğenilmeyen maaş vardır.
Aslına bakarsak zor olan iş bulmak değil. Aradığın, hayalini kurduğun, seni tatmin edebilecek bir iş bulabilmek.

Özel bir şirkette insan kaynakları depertmanında çalışıyorum. Haftada en az 50 iş görüşmesi yapıyoruz. iş görüşmesine gelen adayların bir çoğu üniversite mezunu ancak hiçbiri okuduğu bölümlerle ilgili iş yapmak istemiyorlar, çünkü iş yok. Durum vahim.
arkası sağlam olmayan kişilerin başına gelendir.
Degildir. Aramaya bagintilidir.

Biri tas atmis cevap veriyorum:
Hic birimiz anamizin karnindan is hazir dogmadik.
gün geçtikçe zorlaşan hadisedir. zira her geçen gün yeni üniversiteler açılmakta, her sene yüzbinlerce insan bölümlerinden mezun olmakta ancak bunların tamamının aksine ülkedeki iş potansiyeli azalarak devam etmektedir. tabi bir de işin içine torpil vb unsurlar girince hakkıyla bir yerlere gelen insan sayısı maalesef sayıca düşmektedir.
Yaşadım çok iyi bilirim. Aslında günümüzde her iş size bir dayı kadar yakındır. Arkasında Dayısı olanın cüzdanı yere gelmez.

iş sahibi olmak için ; Diploma, alanında uzmanlaşma, hele hele yüksek lisans, doktoraya gerek yoktur. Bir dayınız olmalı sırtına asalakça dayanabileceğiniz. hiçbirşey bilmenize gerekte yoktur Dayısı olanın

Nefes alsın yeter...
iş bulmak zor deil. iş buluyorsun okey. amma velakin yükselemiyorsun senelerdir aynı yerinde sayıyorsun çok çalışmama çabalamana rağmen. ek iş buldum abi. başka çarem kalmadı. kahrolsun bu bozuk adaletsiz düzen
iş arayan kişinin isteklerini ve beklentilerini yüksek tutmasıyla doğru orantılı olan zorluktur.