bugün

(bkz: şafak sıkıştırması)
"bunu ısıtın hemen!" cevabı alması muhtemel olan er.
Gece ayazında kıçı açıkta kalıp soğuktan hayal gören erdir. Yiğitsen albaya diğer kelimeleri geçtim sadece donduk de bakalım ne çeşit bir dayak yiyeceksin.
cesur askerdir.
'yüzbaşının kapısına bastım tekmeyi girdim içeri, nedir bu birliğin hali lan pezevenk! dedim diyen insanın nazik bir üst versiyonudur
terhis olmuş er.

-hiç unutmam aralığın son haftası kar 1 metre
+öüüüff
-donuyoruz bildiğin, alay komutanı ictima alacağım diye tutturmuş
+baakk göt oğlanına
-lan bu karda bu kışta ne ictiması amk çocuğu, diyyyee diyyeee vardık ictima alanına
+yazıııkk!
-20 dakka yerimizde zıplaya hoplayaa durduk, gelmedi piç
+seniiinn varyaaa albay gibiii....
-rütbeliler de isyanında ana avrat allah ne verdiyse dayıyorlar albaya
-neyse 20 dakka sonra yumak geldi, rütbelileri topladı yuvarlak yapıp sohbete koyuldular
-donuyoruz lan biz, hafiften uğultu yapıyoruz sikleyen olmuyor
+vicdanlarına sokiiimm.
-baktım olmuyo aga, bizim sürüde delikanlıda yok
-çıktım 3 5 adım öteye
+eeeeeeeeeee
-hadi lan amk çocuğu dondukkk diye koydum narayı
+hey bee canını yediiim.
-dururmuyum amk. saydırıyom habire. neyse çömezler geldi sıraya dönderdiler allandan bulsun abi dediler.
+albayda tık yok mu abi
-lan ondan sonra ne oldu tam hatırlamıyorum soğuğun etkisinden midir nedir içim geçmiş
-revire ordan da 500 yataklıya sevk ettiler, sonrada terhis olduk işte.
askerde albayın biride bana arkana bakmadan koş demişti, bende ah işte mesafeler albayım falan demiştim. sonra tecavüz işte.

selam ve ördek dansı ile.
Albay içtima alıyorsa o alay içtimadır ve koca alayın içinde bir tane erin sesi duyulmaz. Bu arada bunu diyenler var, bizzat benim söylemişliğim de var ama dediğim gibi, albayın bundan haberi olmuyor.
ısınacağı şüphe götürmeyen erdir. ısınma çeşidi hayal gücüne kalmış.
babam anlatır... o zaman üsteğmenmiş bölük komutanı.

tabur içtiması alacak tabur komutanı izinde olduğu için. bir tane akli denge gidik asker varmış bölükte nasıl oluyorsa almışlar kaynağa işte... velhasıl peder diyor ki; ' "rahat", "hazır ol" diyorum, bu mal en önde "siktir lan" diyor bana... normalde olsa siklemem ama o esnada 4.000 kişi bana bakıyor... bir oldu iki oldu en sonunda çıkardım palaskayı allah ne verdiyse girdim hastanelik ettim ama sonra 1 hafta uyuyamadım vicdan azabından."

bu da böyle bir anımızdır.
nasıı içkiliyim..

içinden herkesin dediği, dışından kimsenin diyemeyeceği söz..
asker, yemekhane çavuşu ile kavga eder ve alnı morarır.

ertesi gün bu askerin bulunduğu bölüğü alay komutanı denetleme yapar. albay, bizim askere kepini çıkarmasını söyler. albayın niyeti saç kontrolü yapmaktır. asker ise dünkü kavgadan albayın haberi olduğunu ve bu yüzden kepini çıkarmasını istediğini düşünür ve albay izahat sormadan kendi izahata başlar:

-komutanım madem konu size kadar intikal etti açıklayım. dün öğle yemeğinde hoşaf vardı. bir tas hoşaf aldım. çok hoşuma gitti hoşaf. bir tas daha almak istedim. ama çavuş vermedi. ben de neden vermiyorsun diye sordum. o da elindeki kepçe ile alnıma vurdu.
bize hiç denk gelmemiş askerlerdir. bak 3-4 kişi aynı gün terhis oluyoruz. askeri kıyafetleri bir daha asla giymemek üzere çıkartıp teslim etmişiz depocuya. siviller giyilmiş tezkeremiz ( kıymetlimissssss ) cebimizde kapıya doğru gidiyoruz. sabahın körü arkamızda da bizi uğurlamaya gelen torun tombalaktan oluşan 30-35 kişilik asker kafilesi. tam nizamiye kapısına 50-60 metre kala bir baktık karşıdan alay komutanının aracı giriş yaptı. kaçacak yerde yok sağın solun 20 metreye 20 metre boş alan. mecbur sardalya gibi sıraya dizildik kafasında kepi olanlar selam durdu. o araba pat diye önümüzde durmaz mı..

evvelden komutan ile birkaç kez konuşmamız olmuştu hatta bire bir eğitim konularını anlattırmıştı bana. tanıyor beni ve bölük komutanının yazıcısı olan arkadaşı. cam açıldı yavaş yavaş komutan gülümsüyor bize. gidiyor musunuz çocuklar dedi gülümseyerek. biz esas duruştayız emret komutanım emredersin komutanım modu açık. tezkere almışız diyorum bak nizamiye kapısına 50 metre var. komutana sövsen yüzde 50 ihtimal yakalayamadan kapıdan çıkacaksın belki ama yemiyor. o anda bile yemiyor. hem saygıdan yemiyor hem onca ay boyunca aldığın disiplinden yemiyor.

yani deli falan değilsen böyle bir şey demenin mümkünatı yok. ya hayatından bezmiş olacaksın ya deli olacaksın üçüncü bir seçenek yok.
- nasılsın asker!!
+saol!!!!
- üniformalı erkeklere bayılırım!!
+ saoll!!!
asker üşümez.
Sivaslıdır.
Adamın götünden şırıngayla kan çekerler kamil kan. Rayban gözlüklü Albay içtimada göbeği kendisinden iki metre önde giden astsubaya ana avrat düz giderken ben içime doğru sıçıyordum. nefes bile alamazsın nefes...
Ictimayı albay alıyosa muhtemelen tümende veya kolorduda askerlik yapıyosundur
Ve cümleni bitiremeden gözünü revirde açman olasıdır.
Her Türk asker doğar.
disko.

bilen bilir.
siz şimdi bu başlığa, yok daha neler yada oha diyorsunuz ya...
en fazla 3-5 seneye bu kıvama gelir ,
adamlar yemin töreninde tek taş takıp evlilik teklif ediyor ....
Bizim kavede sıradan vaka. Emekli ferhat albay ipnesi okey kuracak, içtima alıyor.
- mahmut. ~ yok abi oynamıyacam.
- sedat. ~ götüm ağrıyor abi, düzelince inşallah.
- feyzullah. ~ şey, kem küm, öyle böyle.
Hadi lan albay alacaksan al içtimayı, kuracaksan kur kareyi, beklemekten donduk burda çok demişimdir. Bu arada er ben oluyorum.
Kısık sesle yanındaki badisinin kulağına yapılan eylem.

Palavrada nirvada.

Gece yenilen yemeğin sebep olduğu sanrılar.