bugün

içki içmesi için illa ki bir nedeni olmayan yani artık alkolik olmuş olan insandır. geçmiş olsun.
keyif için içmesi muhtemel kişidir.
(bkz: albeni)
bu bile kendi içerisinde bahanedirki '' benim nasıl bahanem olmaz '' diye dertlenebilirsiniz.
+ulan içki içmeye bile bahanem yok, ben içmeyimde kim içsin?
illa ki bahane arıyorsa, eski defterleri açması kafi gelecek insandır.
bu bile yetmiyorsa,
"ne kadar mutlu bi hayat geçirmişim lan allah kahretsin, hüzünlenecek hiçbirşeyim yok"
buna içebilir mesela.
(bkz: alkolik)
albeni yemek için de bahanesi olmayan insandır.
belki de içki içmenin zevkini gerçekten alan tek kişidir.
(bkz: ekmek şarap sen ve ben)
üzüntüden içenin aklına şaşan insandır, acı zararla giderilmez.
yaşamanın nasıl bahanesi yoksa içmek için de bahaneye ihtiyacı olmayan, nedensellik triplerine girmeden de dibini görürüm diyebilen insandır. zorba the buddhadır, canımdan bir parçadır. bu arada bahane ne ya? banane diyesim geldi. içelim güzelleşelim!
içki içmenin bahanesinin olmadığını bilen kişidir.
bahaneyle içilecekse, bahaneden çok ne vardır? sevinir içer, üzülür içer, hiçbir bok olmaz gene içer. bu kişi öyle değildir işte, direkt içer. hiçbir suni sebebe ihtiyacı yoktur.
gece saat 3 civarı uykudan kalkılır ev arkadaşları salonda bir misafirle geyik çevirmektedir. uyanan yavuzum kişisini görüp dalga geçmek isterler.

-nabiniz lan kerolar?
+bira alalım mı diye düşünüyoduk.
-lan amına koyim düşüne düşüne filozof mu olcaz? gidin alın bana da 4 kutu extra.
*şu adama alkol demeyin oğlum. bahaneye ihtiyacı yok. her daim içmeye hazır.

-+*toplu kopuş.
yaşamayan* insandır zira bu devirde içmek için bahane bulamayan insan muhtemelen bitkisel hayattadır.
dağ başındasın.
derdin günün hasretlik.
akşam olmuş,
güneş batmış.
içmeyip de ne halt edeceksin?

(bkz: dag başı)
kendisi için içmesi muhtemel şahıstır.
bahanesi çok içmektir.
he anam? benim o.
icmeye sebep yaratmaya cali$mak da ayri bir sarho$luk olmali; icmeden hem de. icki, icen biri icin sadece ali$kanliktir. zevktir, kederdir, $udur budur. insan tum duygulari onu icerken ya$ar. icmeden once ya da ictikten sonra degil.
düzenli içicidir.