bugün

trilyonları çalıp adil düzenden bahsetmek gibidir.
içmeyip ahlaksızlık, allahsızlık yapanlar ile aynı kefeye konulmaması, üstün tutulması gereken insanların yaptığı eylemdir. her şartta ahlakı savunmaları takdir edilmelidir.
(bkz: çay içmekle ahlaklı olunmaz)
(bkz: kpss rezaleti)
(bkz: yolsuzluk)
(bkz: vatanının değerlerini satmak)
içip içip ahlakı savunabilmek! olur da , hani olmaz ama bunun gibi örümcek kafalı tespitlerde bulunan insanımsıya
1-"heyt be olayı bitirmişsin sen hacı".
2-"sana mı düştü ahlak polisliği allahın dürzüsü" demek işten bile değildir.
içki içmeyip, 32 vakit namaz kıldığı halde 5 hatunla evlenen 'ahlaklılardan' daha akıllı olanlardır.
içki içmeden de kafası güzel olanların idrak yolları enfeksiyonuna kapıldığı için pek de anlayamadığı hadise.

edit olayları: hep bu şekilde bir entarim olsun istemiştim lan. yaptım, oldu.
içki içmenin ahlaklı olup olmamakla alakası yoktur.kısaca yapılan (bkz: yanlış tespit) tir.
içki içmek, hacca otuz defa gidip trilyonları cebe indirmekten daha ahlaksızca birşey değildir.
Kafam güzelken herşeyi yapabilirim abijim.
daha 70'lik yeni bitti, bu sayılmaz.
kafam biraz iyi olsun gelir savunurum....
(bkz: zor olmasa gerek)
daha beteri görülmüştür;
alkol, sigara, ot, esrar kullanan birinin "benim hiç kötü alişkanliğim yok" demesidir.
kendi ahlaki değerlerince haklidir tabi.
kararında içildiği sürece başarılı şekilde gerçekleştirilecek eylem.
ahlakı savunan çoğu insanın yaptığı hareket.
--spoiler--
Sen içmiyorsan, içenleri kınama bari;
Bırak aldatmacayı, iki yüzlülükleri;
Şarap içmem diye övünüyorsun, ama,
Yediğin haltlar yanında şarap nedir ki?
ömer hayyam.
--spoiler--

son sözü söylemiş şair, filozof, matematikçi ve aşk adamı.
ahlak la namus farklı kavramlardır.
alkol almak ahlaksızlık değildir.
eğer insanlar hata yapmasalardı insan olamazlardı yaradılışa aykırı olurdu bu durum.
erol güngör den ahlak psikolojisi kitabını okumanızı tavsiye ederim. çok derin olmasa da aydınlatıyor. hafif bir ışık veriyor.
içenler olmasa ahlakın savunucusuda kalmayacak demektir bu da.
içip savunan insan içmeden neler yapar kimbilir.
bu önermeye yeni gelinin tutunduğu gibi tutunacak şakirt beyinli beslemelere tek bir soru sormak gereklidir... kpss'de soru ve cevapları önceden alıp bunları "nemazını eda ettikten sonra" helal(!) çayına helal bisküvisini(!) bandırıp yiyen şerefsiz ahlaklı mıdır?
içki içtikten hemen hemen 5 dakika sonra küfürlü konuşmaya başlayacak olan bir insanın gülünç durumu.
(bkz: kirletme)
hiç içmemiş kişi söylemi yada içince birisinin karısına kızına filan mı sarktı anlamadım.
Ayık kafayla savunanları çok iyi görüyoruz.
usturuplu içki içen insanın özgür seçimi.