bugün

Allah'ın yasakladıgı bir içeçek oldugu dogrudur.fakat Yinede cennet cehenenm olayı garanti degildir. direk cehennemlik olabilecekler Allah'a şirk koşanlardır.
tanrı hepimizi kutsasın gençler . Allah'a emanet olun.
o cehennem, zarar gören sağlıktır. öyle gidilecek bir mekan yoktur cehennem diye. tamamnen kendine zarar verenin topluma dolaylı yada dolaysız zarar verebileceği gerçeğine dayandırılarak yapılmış bir uyarıdır. çünkü bazen birilerinin cehenneminin ateşi başkasını da yakabilir en farkında olmazından.
içki içmeyip adam öldüren, zinaya bulaşan, hırsızlık yapan adamında gideceği ve cehennemin 7 kat olduğu düşünülürse en yakıcı mertebede bu adamlar fakat bunu yapmayıp sadece alkol alanlar daha hafif atlatmalıdır.
durumu özetleyen bir dörtlük paylasmak istedim gençler;

için temiz olmadıksan sonra
hacı hoca olmuşsun, kaç para!
hırka, tespih, post, seccade güzel;
ama tanrı kanar mı bunlara.
içki içmeyenleri neden bu kadar kastığını hep merak ettiğim meçhul. tamam içiyoruz ve cehenneme gideceğiz de sizi niye ilgilendiriyor bu kadar cehenneme gidecek olmamız, içkiye yasaklar filan? canlarım çok seviyorlar bizi herhalde, dayanamıyorlar biz acı çekerken kendileri cennette hurilerin yanında olmaya.
Gel, gel, ne olursan ol yine gel, ister kafir, ister mecusi, ister puta tapan ol yine gel, bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir, yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel..

- Mevlana öğretisi oku biraz. O adamın tırnağı kadar allah aşığı olabilsen keşke.
kalbin temiz olmadıktan sonra içmişsin içmemişsin çok da önemli değil diye düşündürten olay.
(bkz: neyzen tevfik) söyle demiş
Raki, sarap içiyorsam sana ne
Yoksa sana bir zarari, içerim
Ikimiz de gelsek kildan köprüye
Ben dürüstsem sarhosken de geçerim.
allahin bagislayiciliginin boyutunu bilmemekle beraber cehenneme gidilecegini dusunerek icmemek daha iyidir. nihayetinde gunahtir gercek olan.
bireylere yönelik kesin hükümleri özünde barındırmayan islam'a göre hatalı cümle.diğer sistemleri bilemiyoruz,fakat hz.ömer'in oğlu da bu merete tutulmuş,içivermiş.sahabelerden bırakamıyorum diye kıvrananları var.yani bence sınanmadığınız günah hakkında atıp tutmayın.örneğin geçen yıla kadar ben de karı kız muhabbeti yapan herkesin cehennemlik olduğunu düşünürdüm,allahın işi ya beni bu işlerin içine atıverdi,aşık oldum sonra işler çığırından çıktı.şimdi ben o lafı yutabilir miyim ? yuttum bile,niye çünkü nefsime yediremedim anlatabiliyor muyum ?

bu meseleler biraz ince.ama bir ana tablo çizdiğimi sanıyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=xz0YpfvBaQs
içki içmeyenleri zerre ilgilendirmeyen olay.
siktir ibne. allah affeder. ama içmeyin siz yinede dostlar.
şu muhabbetlere hastayım yaa. adam kendi imanını tamamlamış, sakinleşmiş ve bunun üzerine başkalarına akıl veriyor. hemde sürekli olarak ayetlerle. bu yada buna benzer bilgilerin alınacağı yerler belli iken gizli bir tarikatın öğretileri gibi anlatmayın. herkes herşeyi biliyor. inanan kimse zaten biliyor. azcık durulun da birbirimizle nasıl iyi geçiniriz onu tartışalım..
elbette ki alkollü içecekler haram kılınmıştır ve kesinlikle yasaktır. ancak kullanan kişilerin nereye gideceklerine sen ben karar veremeyiz. itham değil dua edelim rab bim alkol illetinden müslüman ları kurtarsın.
bi de bunun tersi var;

(bkz: içki içmediği için cennete gideceğini sanan mal)
ancak allah(c.c)'ın bileceği gerçektir..

evet alkol kullanmak büyük günahtır ama kimin nereye gideceğine allah(c.c) karar verecektir..

''sahih kaynaklar'' diyor..ikinci bir kuran geldi de bizim mi haberimiz olmadı acaba ?

kuran'dan başka sahih kaynak mı varmış ?

kerbela çölünde peygamberin(sav) yedi sülalesini şehit eden sapık emevi zihniyetinden din öğrenecek değiliz..

sizin gibi hasta ruhlu adamların savunduğu din, gerçek islam'dan çok farklıdır..

sizin kafanızdakiler bir tarafından ''içki içen cehenneme gidecek'' demekle meşgulken, diğer taraftan tunus'da ''sırf din değiştirdi'' diye gencecik bir adamın kafasını kesmekle meşgul..

bu ne biçim çelişki lan böyle ?

haydi kaybolun gidin..hastalıklı düşünceleriniz sizin olsun..

sizler islam'a, israil'den bile daha çok zarar veriyorsunuz ama farkında değilsiniz..
biz dine değil din bize uysun yanılgısı.
(bkz: türklerin içki içemediği gerçeği)
eğer siz günah işleyip tövbe etmeseydiniz biz sizi yok eder yerinize yeni bir kavim yaratırdık.
tevbe etmeden ölürse.
Hain olup, kansız olup, hirsiz olup gideceğime içip de giderim gerçeğidir.
güldüren bir gerçek.
sen nereden biliyorsun diye sorarlar. gidip geldin de bizim mi haberimiz yok.
içki içenlerin ateist olmaları nedeniyledir.