bugün

Ölümün olduğu bu dünyada gereksiz herşey için üzülmenin saçmalığını idrak edemiyoruz.
Her geçen gün olmadık şeyler düşünüp, planlar yapıyoruz.
Evet, ölüm var deyip geçiştiriyoruz.
Tam anlamıyla idrak edebilen var mı?
Haberlerde onca acıyla karşılaşıyoruz.
Ölen kardeşlerimiz, şehitlerimiz, neden haber biter bitmez yüreğimizden çıkıp gidiyor?
Asıl bizimle kalması gereken acılar giderken, onun yerine malayani şeyler bizimle kalıyor.
Ve bunlarla ömrümüzü tüketiyoruz.
Ne acı..
paketi aldıktan 5 dakika sonra çakmak pakete sığıyorsa ben sana derdimi içimden geçenleri nasıl anlatayım.
Acı ve acı çekme, büyük bir zekaya ve duyarlı bir yüreğe sahip kişiler için her zaman kaçınılmazdır.
Dostoyevski-Suç ve Ceza
bir kızdan soğumam için 1-okey oynaması 2-kitap okumaması -dolayısıyla- 3-kültürsüz olması yeterli oluyor. istediğim kadar seveyim onda zeka parıltısı bulamayınca isteksiz oluyorum.
Gün geçtikçe unutmam gereken şeyler tersine çalışıp gün geçtikçe beynimi ele geçiriyor. Bu terslik beni öldürüyor.
her şeye canını sıkma ey gönül, ne bu dertler kalıcı, ne de bu ömür.
Sen;
Hiç nefes almaktan yoruldun mu ?
Evet ben yoruldum!
Bu hayatın heyecanı meyecanı yokkk.
Seni seviyorum anne.
Geçirebileceğim en kötü yazı geçiriyorum artık üniversiteler açılsın sikerim böyle yazı ya .
Çok canım sıkılıyor, acayip canım sıkılıyor, felaket canım sıkılıyor, öyle böyle değil manyakcasına canım sıkılıyor.

Netekim canım sıkılıyor.
dökülme başlığı...

hayat çok tuhaf. bugün bana verilen şeye bakıp bakıp sigara içtim sürekli. o benim en başarılı kaybedişimin sembolü. çok şey kaybettim; cesaret, özveri, güven, tahammül, şükür, vefa, değer... bunları hep içimde tutuyorum. bana bakan kalpsiz diyor. var ama size göstermeyeceğim. çünkü kime insan gibi davransak iki paralık ettiler. o yüzden insanlara karşı güvensiz ve cüretsiz bireyler olduk.

bu dünyada çocuklar ölüyor, insanlar ölüyor, aç kalıyorlar, tacize tecavüze işkenceye maruz kalıyorlar. içip çoluğunu çocuğunu döven mi dersin karısını kocasını aldatan mı dersin hatta ailesini... ne geliyorsa ve gelmiyorsa aklımıza işte binbir türlü oyun dönüyor bu devranda.
ben bu hayatın neresindeyim hala bulamadım. böyle giderse yerim olmayacak. zaten sonra öleceğim. ziyanı yok. mutluluğu hak eden bir kaç insan tanıyorum umarım iyi ve huzurlu bir hayat yaşarlar.
Çok özledim, lütfen gel artık. 6 gün olacak lütfen gel.
her fırsatta sevdiğine sevdiğini söylemeli insan. Onu ne zaman kaybedeceği belli olmuyor. Gün geliyor birden elinden uçup gidiyor.
sözlük olmasaydı bu insanları tanıyamayacaktım.
Sokaklarda bağırıp şarkı söylemek istiyorum.
Ah ben neler gördüm neler.
şimdi nasıl ki birine eskiden küfür edemiyorduk.
şimdi rahatça topyekün ana bacı sövme özgürlüğüne sahibiz.
gün gelecek başka birinin de ismini yazarak rahatça küfredebileceğiz.
kürdlerin zeka seviyesi düşüktür.
15 şubatta doğum günümü tek başıma kutlamaktan korkuyorum. yıllardır kimse hatırlamaz. belli etmesem de üzülürüm.
uyandığımda dolar 50 kuruşa tekabül etsin.,

insanlar dış görünüşe önem vermesin *

Artık ben de sevilmek istiyorum.

Bir dostum olsun vakit geçirebileceğim.

Ronaldo jubileyi Beşiktaş'ta yapsın.

iyi insanlar yalnızlığı seçmeyi bıraksın, deliklerinden çıksınlar ve kendilerini belli etsinler.

Geceler iyi, Rüyalar tatlı olsun *
Bir elimde defne bir elimde denizin yakamozlu suyuyla kumsalda yatabildiğim günleri halatla çekiyorum. Halat olmazsa olmaz, azıcık incelse kopup ellerimin arasından hayalim kayıp gidecek gibi geliyor.
(bkz: imam hatipler kapatılsın)
Yaşasın hürriyet.
Bitirmek zordu ama sürdürmek imkansızdı.