bugün

alkol kullanırken rahatlamanın verdiği etkiyle içine girilip de çıkılamayan muhabbetler arasındadır. girilip de çıkılamayan diğer konular ise siyaset, bilim, cinsellik ve eski sevgililerdir.
içkiyi veren de Allah değil mi?
bilinci yerindeyse ne olacak diye sorulmasi gereken tespit.
(bkz: yapılmış en aptalca dalgınlıklar)
genelde ergen içki masalarında görülür, ileri yaslarda adam kederinden içiyorsa ve fazla içtiyse bu muhabbeti yapar. alkolun verdiği etkiyle cesaretlenir sorgular. bu yüzden denildiği gibi alkol her zaman kötülük getirmez bazen böyle durumlarda bilinçlendirir hatta insani duyguları ortaya koyar.
vicdanı elvermeyerek içen kişinin,içmeyi bir nedene bağlayarak vicdanını rahatlatması eylemidir.
Kişiliğinle çeliştiğinin daniskasıdır.Kendine ettiğin küfürdür.
hristiyanlarin cokca yaptigi eylemdir.

(bkz: sarap)
bu olmazsa siyaset konuşulur, bu ikisi nedense alkol alınan her gecede en az 5 dakikalığına da olsa muhabbet konusu olur.
"lan zaten sarhoşsun ağzından ters bir şey çıkar mazallah çarpılırsın oğluumm." , gibi söylemlere sebebiyet verecek olan durumdur. doğru da olabilir ama zaten kişi içinde kötü bir fikir saklıyorsa sarhoşken bunları dile dökmenin daha kötü bir sonuca yol açacağını sanmıyorum yahu.
sonunda "..yani neyse bunlar burda konuşulacak şeyler değil zaten." geyiğiyle sonlandırılan muhabbetlerdir. akabinde senin bi kız vardı noldu o sorusunun da sorulmasıyla iyice dağılır gider.
ironinin gözüne gözüne vurmaktır.
(bkz: şirke depar atmak)
(bkz: içerken ezan okumak)
karşınızdaki kişi ateistse; ona büyük bir koz verdiğinizi düşünündüren durum. ''aa bak, hem inanıyorum diyosun, hem içiyosun'' gibi bi muhabbete başlar direk, gözlerinde pırıltı, ses tonunda acayip bir heyecan. ''bi' yavaş gel, bi kendine gel'' diyesi gelir insanın.
normal bir şeydir.
zira su, kola, ayran gibi içkiler haram değildir. bunları içerken dini konuşabilirler.
günah ya da haram olan herhangi bir eylemi yaparken din konuşmaktan hiçbir farkı olmayan eylem.
içki masasında genellikle sırasıyla(erkekler için); karı/kız(tabir olarak çirkin olsa da böyle tabir ediliyor), siyaset ve son olarak konu dine gelir. konu dine geldiği zaman bilin ki kalkma vakti yaklaşmış, hava ağarmaya başlamıştır.
allaha musaitsen beni bi çarp demektir.
her zaman yaptığımızdır, en güzelidir.