bugün

izmirlilerin soyu farklı mı? Türk kızları ne kadar güzelse izmirlilerde o kadar güzel veya çirkin.
helen kızları güzeldir. ha siz izmir'de yörük kızlarını falan gördüyseniz hak veririm tabi.

zito!
görsel
bozkır kezbanlarının kıskançlık cümlesi.
izmir'deki güzel kızların karşıyakalı olmasıdır.
Kıskançlık içeren cümledir.
Genelde zayıflar mangaldan filan anlamıyorlar.
Açık seçik davranıp şuh olabilmeleri onları gizel yapıyor olabilir, güzelliğin ne ifade ettiği değişir.
izmirde yaşayan biri olarak yeterince veri yok elimde makyaj denilen illetten dolayı. o yüzden güzel ya da değil diyemem. Lakin izmirli kızların kendilerini güzel bulmadıklarını ve bu yüzden makyaja sarıldıklarını söyleyebilirim. (bkz: izmirli kızların makyajdan suratını görememek)
Doğrudur. Onları güzel yapan özgüvenleridir.
%100 saf izmirli kız yoktur diyeceğim önerme. Ya babası oralı değildir, ya anası. Dedelerden, ninelerden göçmüştür birileri. Sonuçta oranın oksijeniyle oluşmuyor kızlar.
manisa lı kızların kıskandıkları için ortaya attıkları bir söz.
izmirli kızların güzellikleri etnik değil sosyolojiktir. ülkedeki kozmetik tüketim pastasının en büyük dilimini gasp etmiş olmak da küçük bir delildir.
göreceli olandır sadece gözleri görünen kızlardan hoşlanıyorsanız tabi çirkinlerdir.
güzel değil bakımlılardır. orayı burayı açmakla güzel olunmaz ancak yollu olunur.
Izmirli kızların güzel değil bakımlı ve makyajlı olduğu gerçeği. Şuan vapurdayim o kadar kalabalikta hiç güzel kız yok.
Kesinlikle doğrudur.
algıyı oluşturan da bozan da üniversitelerdir. hayatının 17. 18. yılında ilk kez okumak üzere geldiği izmir'den henüz bir dönem sonra izmirli olarak döner evlerine bir çoğu*. yani aslen Facebook ve twitter alemindeki kimlik olarak. fotoğraf paylaşıp "ah ne özledim seni, keşke sen bana gelsen, dünyanın en yaşanılası yeri" vs. vs. diye başlar ilk evre*. ilk fırsatta izmir kızlarına gelir konu. hemen bir laiklik girer konuya mesela milli bayram dönemlerinde. ya da malum gezi vb. olaylarda. veyahut birden özgürlüğü bulan kızlar da izmir kızı olmasa bile dışarıya bu imajı verir. belki çoğunda böyle bir kasıt yok ama inkar etmek de yanlış bence.

sonuç olarak öyle ya da böyle, izmirin kızları güzel. ama Türkiye'nin durumundan ne eksik ne fazla. çünkü küçük bir özetidir izmirdeki kızlar Türk kızlarının. sadece biraz daha fazla özgür ve özentili ve özgüvenli.
not: özentiligi neticenizden algılamayın çoğu kez yararlıdır. ama boşuna olduğu da az değildir. evet.
hepsi güzel değil tabi ki de. şimdi bir ata sözü var tam bu konuyu anlatmak için ama ortalıkta çoçuklar var onun için gerek yok.
Bir gercektir.
Yazarların izmirli kızlarla kafayı bozması.
fake izmirli hatunlar yüzünden ortaya atılan iddia. aslen izmirli olan kızlar taştır.
doğrudur.çok izmirli hatun gördüm senden benden yakışıklı.
izmir'de doğup büyüyen biri olarak aydın ve muğlalı kızları daha güzel buluyorum. en azından katıksızlar. *
bir de şöyle bir atasözü mevcuttur.
(bkz: ev yaparsan tuğladan kız alırsan muğla dan)
bence bakım ve giyimle alakalıdır. çok kız var evdeki hali ile dışarıdaki hali alakasız olan. herkesin bakımlı olmaya çalıştığı bir yerde dışlanmamak için insanlar daha düzgün giyinir ve bakımlı olmaya çalışır. gözümüze bakımlılar güzel gözükür. izmirdeki durum budur. normalde diğer illerle eşit güzelliktelerdir.
insanların düşünüldüğü kadar zeki olmadığı gerçeğinden daha sempatik olabilecek ihtimal.
ama güzeldir türk kızlar.