bugün

izmirli gazeteci ergun babahan'ın izmir ile chp tencere ile kapak başlıklı yazısındaki izmir hakkındaki görüşü.
--spoiler--
uzun bir aradan sonra ailemi ziyaret etmek için izmir’e geldim.

zaman içinde dondurulmuş, tozlu bir şehir bu.

kayseri, denizli, konya gibi kentlerin dinamizminin ardından yerinde sayan, hatta geri giden bir şehir.

şehrin en önemli arteri uzun zamandır metro yapımı için trafiğe kapanmış, esnaf perişan.

bir zamanlar izmir’in nişantaşısı olan alsancak sıradan bir semte dönüşmüş.

irtica korkusundan her şeye hayır diyen izmir, evet diyecek, olumlu bir adım atacak cesaretten yoksun kalmış.

türkiye’nin geleceğini bu şehir temsil etseydi herhalde kişi başı gelirimiz mozambik’le aynı olurdu.

burası kendini ilerici sanan tutucuların kenti olmuş.

önder sav’ı özel törenlerle karşılayan bir parti teşkilatına sahip chp’ye emanet bu kent her haliyle.

tablo ortada.

10 yıl içinde 1930’lara döner herhalde...
--spoiler--
http://www.ensonhaber.com/turkiyenin-gelecegini-izmir-temsil-etseydi.html
konya’yı dinamik bir şehir olarak gören zeki insanın görüşü.
bi lafa bakarım laf mı diye, bi söyleyene bakarım adam mı diye.
baktım, hiçbir şey gözükmüyor. ne laf var ortada, ne adam.
(bkz: bi ileri bi geri evet oluyor olmuyor değil)
hayır diyen herkese saldıran akp kalemlerinden birisinin zırvası.
bir medya trollü sözü.
izmir tutucuların kenti ise konya ve kayseri için yeni bir kelime üretmeli türk dil kurumu.
satılık kalem vecizesi.
bir izmirli olarak altına mührümü basacağım tespit.
akp'yle ilerlediğini zanneden insanlardan* ak amcaların kentinden iyi olan kenttir.
sırf hayır önde diye izmir e yapılan çirkin suçlama. gelişmiş gösterilen şehirlere bak konya ve kayseri. vay be kimler ülkemde yazar olan kişilere bak.
Demek ki insanin bir tek makati degil agzida amel olabiliyormus dedirten bir yazi.
(bkz: ilericilik konusunda tutucuların kentidir)