bugün

izmir her konuda olduğu gibi bu konuda da öndedir. Türkiyedeki en soğuk il izmirdir. En sıcak ili sorarsanız o da izmirdir. Neden soğukta da 1. olmasın ki?

+ janset kızım pencereleri kapar mısın?
- tabi ki anneciğim izmir'in soğuğu bu başka yerinkine benzemez.
+ Evet kızım. Hazırlan Toybars amcana gidicez.sonra da cumhuriyet mitingi var.
- peki anneciğim. ahh çağdaşlık ahh...Anne odamda ki yılmaz özdil posterimi kim yırttı ?!!
birkaç izmir düşmanının ağzına laf olmuş soğuktur. erzurum ile kıyaslandığında soğuk bile değildir.
izmirli kızların soğuk davranışları kadar soğuktur izmir.
yarım yamalak birşeydir.
şakaya gelmez. ciddiye almayıp da kış aylarında hastalıktan kurtulamayan tonla insan vardır. rüzgarı insanın iliklerine kadar işler, kuru soğuktan daha çok üşütür.
özellikle şubat aylarında esen rüzgarla birlikte, kimi zaman kemiklerinize işleyebilen soğuktur. ama genelde, sabah ve de gece vakti oldugu icin, oglen vakti cikan gunes kimi zaman yerini tatli bir ilkbahar havasina birakabilir.
Kat kat giyin tir tir titre soğuğudur. Bir türlü ısınamaz insan.
eskişehir ayazının yanında zararsız bir soğuktur. ancak 4 ay devam eder.
kemalistlerin azgınlıklarını durdurmak için olabilir.
Sivas falan hikaye kalır. Evet.
koca karı soğuğu derler ya tamda öyle bu kadar kuru soğuk olamaz dondum ya.
çok çok eksi dereceler olmamasına karşın iç anadolu'da -10 derecede bu kadar üşüdüğümü hatırlamıyorum.
Amcaoğlunun bir işi vardı yapayım dedim saat sabah 7 de Gaziemir e gittim. Aman Allahım yok böyle bir şey dalağımı tuta tuta eve geldim 10 gibi. Resmen iç organlarım bana ihanet ediyordu. Ciğer bir ebeme kaymıştır kesin. Feci bir soğuk oluyor bazı zamanlarda.