bugün

Ilkokulda iken (umur bey ilkokulu, simdi RAM oldu) bize buca adınin Italya konsolusunun kızinin adindan geldigini soylemislerdi. Buca eskiden levantenlerin sayfiye yeriymis ve yesillikler icindeymis. Buca alsancak demir yolu Liz ailesinin alsancaga daha Rahat gidip gelmesi için yapilmiș. Bucada rumlardan kalma oldukca fazla ev vardır.
Yüksek lisans vesilesiyle bir aralar epeyce gidip geldiğim ilçe.
Pasalar diyaridir birde buca. Merkez de çevik bir meydani, dokuzçesmelerde cumhur asparuk meydani vardır.
Bir zamanlar super ligde olan bucaspor simdi bolgesel amatöre kadar gerilemistir. Bunda en büyük suc bence, takimi başına getirilen bulent uygunun bir sürü transfer yaptirip, 6 "
Hafta Sonra eskisehire gitmesidir. Yalniz 3. Ligde ci group buca, simdi adı 1928 buca oldu bir takimi daha oldu. Eski evimiz stadin karsisinda olduğu için stadda bulunan bucali taraftarlarla karşılıklı tezahurat yapmisligimda vardır.
Izmirde en yüksek nufusa sahip olmasına rağmen bir sinema salonuna sahip degildir. Çocukken barış manço sokaginin ordaki yazlik sinemaya giderdik. Tahta sandalyelerde oturup, çigdem yiyip gazoz icerdik.yanilmiyorsam 2001 de acilan ve eğitim fakultesine yürüme mesafesi bulunan sinema is yapamayip kapanmistir.
Üniversiteyi bucada okudum. Buca otel kentti. Ogrenci bucada yatar parayı alsancak da harcardi. Bir goksu kafe vardı bide imyo kapisinda serkan ve funda kafe. Ama simdi Amerikan sokağında bir sürü kahve diyari tarzı kafeler, kahvalti salonlari acildi.. Menderes caddesinde de barlar var. Alsancak kadar olmasada idare Eder.
Dokuzçeşmeler kampüsü, üçkuyuları, hasanağa park köpekcikleri, şirinyeri, has kırtasiyesi, kaba esnaflarıyla pek bir olayı olmayan yerdir. izmirin birçok güzel yeri varken, özlenecek bir yer değildir.
gerçekten it bağlasan durmaz.
üniversite öğrencileri için biçilmiş kaftan yalnız.

gece 1den sonra kepenkleri kapatıp içerde oyun oynatan kafe sahiplerinden sonra şaşırmadım.
Dogma büyüme bucaliyim. Bucayi buca yapan 9 eylul üniversitesidir. Yazin okullar kapaninca nufusu azalir. Uzumu ile meshurdu ama artık fazla bağ kalmadi. Yazin gölet guzeldir ve kaynaklarda bir çok kır dugun salonu vardır.
--spoiler--
yukarıdakinin üslubundan nasıl bir yer olduğunu anladınız bence.
--spoiler--
Mevzu isteyeni Şirinyer tansaş'a bekleriz amk. Anadolu'nun taşrasından gelip bucayı beğenmeyenin amk.
Memleketim. Ses edenin sesini sikerim. Bucalıyız len bilaaaaderrrr.
izmirin en kalabalık ama her ne şanssızlıksa izmirin her ilçesine uzak bir mega ilçedir. Bir kaynaklarımız var orayada bu soğukta gidilirse toton buz tutar. Şimdilik takılıyoruz şirinyer neyin. Bu arada metro geleydi iyidi yukarılara.
Hayatımdan 2 sene çalan yer.

Oradan ayrıldıktan sonra bir daha hiç gitmedim. Eminim hiç bir şey değişmemiştir 5 senede.
Allah'ın belası bi yer. balçova kalp ben.
Kesin izmir mi hem fikir miyiz.
izmir'in ilçesi bucadır.