bugün

Denize atmamaktan kaynaklanıyor. At ya denize. Yaptın mı? Hemen at işte kardeşim. Miss.
iyiliği reddedince bu oluyor. elimden gelen herşeyi yapmak istiyorum ama bende etten kemikten damarından kan akan bir kardeşinizim bee..
Bu büyük ihtimalle yaptığınız şeyin iyilik mi kötülük mu olduğundan emin olamadığınızdandır veya iyilik yaptığınız kişi sizi bunu yaptığınıza pişman etmiştir.
Iyiliginizi sürekli suistimal eden bi yavsaga yaptığınız için hissedersiniz büyük ihtimalle.
Ulan dersin,neyse hadi son bi şans buna,
Ama yapmayın iyilik. Hissinize güvenin kırılmayın üzülmeyin,iyilik yapacak iyi adam çok.
iyilik yapmak üzerine çok anlamlar yüklememek lazım. iyilik yapmak çok hayatın içinden bir eylem. iyilik üzerine konuşulur. Kime iyilik yaptığın üzerine susarsın.

Bence olay kontrolsüz empati, sempati ve acıma hissi ile alakalı. Kontrol manyağı bir insan için bunlar rahatsız edicidir ki kendimden biliyorum. Yaptığım ufacık iyilikten rahatsız olmuşluğum vardır. Çünkü nasıl kendimi kontrol edemem? Nasıl benim olan bir şeyi bir başkasına aniden üzüldüm diye veririm?

Bence öyle.
hastamısın sen kardeş.
iyilik yapınca kötü hissediliyorsa bir psikoloğa gidilmelidir. Zira iyi olan her şey iyi hissettirir.
Gerçek anlamda, tüm kalbinizle iyilik yaptığınızı düşünüyorsanız, haketsin ya da etmesin farketmez, bu karşınızdaki insanla değil, sizinle ilgili bir duygudur.
iyilik yapmak, insan olduğunuzu hissettiren, hoş ve naif bir duygudur ve iyi gelir hem ruhunuza hem bedeninize.

Büyüklerin dediği gibi, iyilik yap denize at, balık bilmezse, halik bilir.
Bir başka değişle, evrenin yankı etkisi olduğunu unutmayın...
iyiliğin doğuracağı marazı önceden sezebilen insanların doğal olarak hissettikleridir.
yaptığınız iyilikler gün gelir ''yapmasaydın'' olur, gün gelir sizin iyileştirmelerinizle güçlenen insan size kafa tutacak boyuta ulaşır.

dünyayı iyilik güzellik kurtaracak diyoruz ama tavsiyem gidin bu iyiliği kediye köpeğe doğaya yapın. insani ilişkilerin her türlüsü sıkıntı yaratıyor. bırakın her insan kendi başının çaresine baksın. kimseyle uğraşacak mecalim kalmadı cidden. çok şey çıkarıp ikram ettim kendimden, geriye dönüp bakınca kalmamış benden bir şey geriye. bırakıyorum hümanizmi, ne halt ederseniz edin. *
bu his bende de oluşuyor neden mi hayatımda kime iyilik yaptıysam kime yardımcı olduysam sonunda bana kötülük zarar olarak döndü kime zor zamanında destek çıkıp yardımcı olduysam durumu iyileşince zarar vermeye kalkıştı biliyorum ki insan oğlu nankör canlılar kime bir iyilik yapsam sonunda bana zarar olarak dönecek bu yüzden iyilik yapınca biraz kötü hissediyorum. acaba bana be kötülük olarak dönecek şeklinde düşünüyorum.