bugün

diğer ülkelere göre daha fazla sorun çıkarttığı söylendiğinden, önyargılı olarak gittiğim konsolosluktan 5 günlük tek girişli vize istememe rağmen, hiç sorun çıkartmadan 3 aylık çok girişli vizeyi elime saydıklarında, yüzde hafif bir tebessüm oluşumu söz konusu oldu. vizeyi veren abinin de diğer konsolosluk çalışanlarına nazaran (bkz: hollanda konsolosluğu) daha sevimli olması, işin güzel tarafıydı. pasaportu alıp kapıdan çıkarken geri dönecek misin? şeklinde bir latifeyle uğurlaması beni benden aldı.*
vize almak için gereken evrakları teslim alan insanların çok sevimli oldukları gözlenen konsolosluk. işin aslı diğer konsolosluklara nazaran çok bıdı bıdı yaptıkları doğru ama eğer istenilen koşullar yerine getirilmişse hiç sorun çıkartmadan bilmemkaç aylık vizeyi şak diye veriyorlar.* ayrıca kapıdan sizi içeri alan görevli çok sinirli gibi görünebilir ama ben fark ettim iç dünyasında o da sevimli bi insan.
banka hesabımdaki 1500 ytl'yi beğenmeyip bana schengen vizesi vermeyen konsolosluk ama görevli italyan abilerin ilgileri ve türkçe konuşmaları gayet güzeldi.

yarın gidip 3000 euro'luk yeni hesabımı gösterince en az 3 aylık vize vermelerini bekliyorum,rica ediyorum,yalvarıyorum. vermezseniz .mınıza korum.
edit:p.tesi gel değerlendirelim dediler, ulan interrail biletim salı başlıyor vermezseniz yakarım ulan...
tımarhane tarzında, insanın sinirlerini bozmak için yaratılmış kişiler barındıran saçma bir yer.
izmir ayağı alsancak kıbrıs şehitleri caddesinde gazi kadınlar sokağı'nın bitiminde olan konsolosluk, italyan kültür merkezi görünümlü olup ilk başta duraksamalara neden olabilir.