bugün

istiklal Marşımızı yazan Mehmet Akif Ersoy'un "bacimin örtüsü batmakta rezilin gözüne acırım tükürüğe, billahi tükürsem yüzüne. medeniyet dediğin açmaksa bedeni, desene yamyamlar bizden daha medeni." fikrinden habersiz cahil gençliktir!
saçmalık bu. kim dediyse Türk değildir.
Olayı ak partiye bağlamak anlamsız ve mantıksızdır. Bende müslümanım istiklal marşını neden okumayayım. istiklal marşını yazan Mehmet Akif Ersoy'da müslümandır.
bok yemenin önde gidenidir afedersin. ne demek müslümanım istiklal marşı okumam. istiklal marşını bizanslılar mı yazdı?

o çocuğa bir osmanlı tokadı aşkettikten sonra söylenmesi gerekenler:

"git önce istiklal marşı'nın yazarı akif'i bi oku öğren nasıl bir adammış. bu memleketi neden terketmiş, nereye gitmiş, ne yapmış. sonra havla müslümanım diye. sende o şairin sahip olduğu imanın zerresi olsa bırak bunu dile getirmeyi aklına bile getirirken dizlerinin bağı çözülür köpek!"
(bkz: istiklal marşı okurum çünkü hakiki bir müslümanım)
insana bir şey katmayan istiklal marşı okuma etkinliğini, dini düşünceleri yüzünden reddeden insanın kuracağı cümle. hani saygı, hani insan hakları, hani demokrasi, hani özgürlük, hani mahalle baskısı... ne oldu !!!

istiklal marşı/milli marş saçmalıktır.
hayatında istiklal marşını hiç dinlememiş olmalıdır. istiklal marşında din öğesi hayli ağır basmaktadır. bu yüzden islami kesim, mehmet akif ersoy aşığıdır. bu kişi için söylenebilecek sey anca, - marş, şiir- falan okumayı, islamiyetteki bi takım yasaklarla (resim, heykel..) karıştırıyor olması olabilir.
dindar gençler yetiştirmek iyidir hoştur. belki buna kırılıp gücenecek yazar arkadaşlar olabilir.

ha dindar olarak yetiştirmek ayrı, bağnaz veya geri kafalı olarak yetiştirmek ayrıdır.

işte akp'den nefret etme sebeplerinden biride budur benim için. akp'den nefret etmemede ayar olacak yazarlar vardır. varsın olsun. onlar da insan. kabülümüzdür.

ama yetiştirdiğin nesil asla ki asla atasına saygısızlık etmemelidir. bunun dinle de imanla da bağdaşan bir yeri yoktur.

her neyse lafı fazla eveleyip gevelemenin bir manası yok. istiklal marşı bizim ulusal marşımızdır. bakın ulusal diyorum. bağnaz bir nesil için her türlü savaşın verilmesi gerekir.

en önemlisi istiklal marşı nedir tam anlamıyla bilinmesi gerekir. onun için;

(bkz: istiklal marşı)
cahil müslümandır zaten alışığız, bunlar babadan oğula nesiller. ulan hanzo bu vatan önce iman sonra inanç sonra zeka ile kurtarılmadı mı? üniversiteye geçer buraya üye olur abileri ablaları gibi başlar yazmaya örümcek örümcek.
Ne gerizekalı bir mantık. Elmayla armutu toplaya toplaya matematiğin de içine ettiler sonunda. Canım benim öğrenemediysen ben kısaca hatırlatayım; Dini söylev olarak,gösteriş olarak,resmiyetin için de yaşamaktan öte; kalbinin ve vicdanının derininde yaşarsın..kimseye göstermek zorunda değilsin senin maneviyatınla ilgilidir..ister yaşarsın ister yaşamassın ayrıca..
istiklal marşı ise resmi makamlarda sosyal mecralarda gerektiğinde milli duygularından ötürü okuduğun bir marştır.. Bazı şapşalların dediği gibi ayetlerle falan da kıyaslayamassın yani Gençliğe hitabe ya da istiklal marşı minvalinde yazıtları..
Beyin olunca şakirt, böyle sümüksü bir ağ ile örümcekleniyor kafa işte.. siz error vermeye devam edin dogmatistanlı güruh..
mehmet akif ersoy'u tanımayan ergendir. oysa ki tanısaydı büyük üstadı ve istiklal marşı'nın anlamını bilseydi, böyle ergence konuşmazdı.

tek kelime ile yazık...
konu derin. özgürlüğe yakındı ama 74 yıldır engellenen türkiye dışında tüm islam ülkeleri istiklale binlerce yıl uzak.

müslümanlık kim istiklal kim? doğru önerme.
demek ki, istiklal marşını okuyanlar müslüman değil. ülke olarak akıl tutulması yaşıyoruz. din ile siyaset bir arada olur ise, bu sonuçlar kaçınılmaz.

allah, islam ı bu müslümanlardan korusun.
eğitimin tigonometri, alp er tunga, basit makinelerden öteye götürülmemesi sebebiyle çok da yabancı karşılanmayacak cümledir. eğitim sisteminde olması gereken düşünmeyi öğretebilmektir, öğrenmeyi öğretmektir. ha eğitim fakültelerine bakınca da durum içler acısıdır ya... ha ama bir ülkenin eğlencelik sloganlarından biri " eğitim şart " oluyorsa daha ne denilebilir ki.
istiklal marşını hakiki bir müslüman yazmıştır.

ruhumun senden ilahi, şudur ancak emeli:
değmesin ma'bedimin göğsüne namahrem eli!
bu ezanlar-ki şehadetleri dinin temeli
ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli!
inci sözlükte benzer bir konu açılsaydı cahil kişisinin alacağı tek yorum orospu çocuğu olacak sorunsaldır.

Daha fazla yoruma gerek yok. yazık. çok yazık.
Bunu diyen bir Müslüman'ın dahi olduğunu düşünmüyorum. Türkiye'deki her Müslüman gururla okur istiklal marşımızı.
(bkz: mal)
(bkz: idiot)
(bkz: gerizekalı)
baştan sona kadar islami öğelerle dolu olan ve ümmetçiliği savunan müthiş bir yazar olan mehmet akif efendinin yazdığı bu güzide eseri okumamak nasıl bir iştir lan?hani kürt faşisti olsanız neyse diyecemde vay anasını kendimi suçlu hissettim.
öyle biri yoktur. Hayal gücü geniş kişilerce hayal edilmektedir. Dine nasıl çamur atarız diye.
bunu söylen kişi, müslüman olup istiklali, özgürlüğü emperyalist güçlerin altında olan diğer insanlardan ya bihaberdir ya da kendisi bildiğimiz odun kafalıdır. peygamber efendimiz olsa allah bilir suratına bakmazdı bunun.
Sanirim cocuk türkçe bilmiyor ya da ne okuduğunu bilmiyor, beyinsiz.
sözde laik(!) bir ülkenin hükümetinin eseridir.
keşke suç çocukta olsa. lakin değil. suç; annesinde babasında, ona öyle öğreten insanlarda.

ne denir ki?
siktirsin gitsin arabistana müslümanlığını yaşasın.
istiklal marşının neden yazıldığını bilmeyen beyin özürlü insan olmalı.

ya da; kurtuluş savaşı yıllarında ingiliz-yunan istihbarat elemanları tarafından "milli mücadeleye katılanlar, halifeye karşı çıkan dinsizler" diye yapılan propagandaya kanan insanımsı olup, zaman makinesini keşfederek günümüze ışınlanmış olmalı.
yobazlıktır. alakasızlıktır. müslümanlığı küçük düşürmektir.