bugün

(bkz: tukuruklu kahve dedigin nedir ki gülüm ben senin için tukuruk koftesi yemişim)
tarzı bir olayda elin adamının balgamını yiyebildikten sonra istenen kızın tükürüğü şerbet gibidir. *
öcü fena çıkarılması gerekilen durumdur
kahveye tuz dökülmesinden daha iyi bir durumdur. tuzlu kahve iğrenç tadından belli olur ama tükürüklü kahve güzel görünür köpüklü durur, e köpük de kahvenin şanıdır, o zaman bu kızı almamak için ortada hiçbir sebep yoktur. *
kendisini isteyen damat adayını beğenmediğinin işaretidir. bu işaret anlaşılmazsa ikinci işaret olarak damadın suratına tükürülür. eğer bu da anlaşılmazsa, ağzına...
(bkz: kadehinde zehir olsa ben icerim bana getir)*
"ee nolucak öpüşürken kızın tükürüğünü yutmuyor musun sanki" diye sorgulanacak durum.
(bkz: istemeye gidilen kizin kahveye sıcması)
damat adayını öve öve bitiremeyen damadın anne ve babasından -"oğlumuzun içkisi kumarı sigarası yoktur" şeklinde- etkilenen kızın nazar değmemesi için yaptığı şey.
köpüksüz kahve skandalından daha az vahim olan hal.damada veriliyorsa bir fantezi de olabilir. çiftler arası uyum.
kızın damadı istemediğinin göstergesidir. böyle bir olayla karşılaşıldığında sıradan tüm kız ailesinin yüzüne tükürülür ve kapı çarpılıp çıkılır.