https://www.sozcu.com.tr/...am-karari-alindi-5611561/

teşekkürler imamoğlu.

neyse, en azından seçim vaadini birkaç aylığına gerçekleştirmiş oldu. bu da önemli.
"istanbul ulaşımın en ucuz olduğu yerlerden biri olacak"vaadiyle gelen antrikot ekrem'in son icadıdır.neyse bu radikal karar onu yormuştur şimdi 2 gün daha tatil yapar.

Bakalım eko-troller ne yapacak.metroyu 24 saat yapınca ıslanmışlardı ya,şimdi metroya 2.5 yerine 3.5 ödeyince ne oluyormuş.tabi bu zamdan öğrenci de nasibini alacaktır.

Edit:aha dedim öğrenciye de darbe vuracak diye,1.25'den 1.75 olmuş.mutlu musunuz gençlik,herşey güzel oluyor mu?
(bkz: zam değil finansal düzenleme)
güncellemedir o.
imam cemaat ilişkisi. avrasya tüneline % 56 gelirse ona yakışan bir zamla seyahat şart !..
Bazıları hemen haberi bile okumadan atlamışlar Gecen hafa avrasya tüneline ve diğer onlarca zama sesi çıkmayanlar Mutluluktan dört köşe olmus da haberi okusalar iyiymiş zam teklifini istanbul esnaf odası kararlaştırmış ibb beyaz masa haberlerinin olmadığını söyledi Keske siyasetin kölesi olmayıp halkınızı cebinizi sevseniz kendiniDen olunca yüzde 56 zammı bile savunurken ya da sesiniz cıkmazken partinizin den olmayan birinin basarısızlıgı için çabalıyorsunuz.

Bu da sizin ne kadar aciz ve bir belediye başkanınından medet umacak kadar çaresiz olduğunuzu gösteriyor.

Peki sorum şu biz salak mıyız? Tamam sizin taban salağın önde gideni de biz salak mıyız?

Beyhude çabalardır. Bunun faturası da hükümete kesilecektir.
3 yıldır zam yapılmayan istanbul toplu taşımasına zam haberi geldi nihayet. 3 yıl önce 5 lira olan benzin şu anda 7 lira olmuş. Dünyada ise bu veri tam tersine gidiyor. Eller Mersine giderken biz tersine gidiyoruz. Devlet büyüklerimiz inşallah elektrikli otobüs üretirler de ( pardon montajını yaparlar )daha ekonomik olur o zaman ulaşım. bide istanbulu imamoğlumu yönetiyor, hani topal ördekti, zam yapınca adam statüsünemi geçiyor yani.
Mecbur yapmak zorunda bazı giderler gelirleri karşılamıyor demek ki.
200 tl elektrik, 400 tl doğal gaz faturası geliyorsa, toplu taşımanın da faturası bunlara yaklaşmalı tabiki.
az bile yapmış, otobüsleri zimmetine geçirse vardır bir bildiği diyen kitle var adamın karşısında nasılsa.
Bu olmadı. Bir darbe de buradan yedik. Zaten sistem bizi yeterince sömürüyor bari başka bir semte geçerken sömürmesin. imamoğlu umarım daha anlayışlı adımlar atar halka yönelik.
görsel
zam kaçınılmazdı ama yine de biraz fazla olmuş diye düşünüyorum.

haberden:

>iMAMOĞLU: HiÇBiR BELEDiYE ZAM YAPILSIN iSTEMEZ
>iBB Başkanı Ekrem imamoğlu ise zamma ilişkin Adana’da yaptığı açıklamada, “Bizim yaptığımız zam bir sonuçtur. Esas girdilerden hesap sorulması lazım. Akaryakıt ve diğer girdilere yapılan zam dikkate alındığında Türkiye şartlarında, vatandaş düşünülerek yapılmıştır. Elbette hiç bir belediye zam yapılmasını istemez” diye konuştu.
toplu taşımanın yanında toplu geçişe de güzelce "güncelleme" yapılmıştır. avrasya tünelinden geçtim şimdi 36 liraya çıkmış geçiş ücreti. vatandaşa her yerden iteliyorlar güzelce. muhtemelen köprü geçişleri de güncellenmiştir..
Herşey bok güzel olacak.
olması olağan durumdur, ondan fazla kasmaya gerek yok.
Ben hep 50 liralık alıyorum panpa. Bana bir şey olmuyor.
imamoğlu, akape yasladı yıllarca sende yasla bizim götümüz zaten göt değil kaya govuğu. Hüloğ götüyün gılıyık imamuşağu. Yasla, sok, yerleştir. Bak cumçomar oldum.
Ağlamayın lan, hani ekonomi süperdi ? Halkımız zengin herkesin arabası evi var 3,5 liradan mı korkacağız unutmayın itibardan tasarruf olmaz * ahshaha nasıl böyle iyi mi *
istanbul şeysine niye kızıyorsunuz ki. "istanbul'da hayatı kolaylaştıracak çözümler" başlığı altında vaatlerini yapmıştı. ona inanıp oy verenler düşünsün. gelip savunsunlar bakalım nasıl savunuyorlar. zaten başlıkta muhalif de yok pek. sırra kadem basmışlar.
ekrem imamoğlunun elinden öpülmesi gereken zamdır. ya da farklı yerinden. Öğrenci ulaşımına indirip yapıp peşinden öğrenci ulaşımı dahil tüm ulaşıma yapılan %35 zamdır.
milleti zam manyağı yapanların provakate ettiği zamdır.
şu şarkı bizlere gelsin ;

gelen vurdu giden vurdu !..

https://www.youtube.com/watch?v=ylg5VPOak1A
Biz ülke olarak valla çok sabırlı insanlarız ha. Ya da sikilmeyi seviyoruz bilemedim.
Sen ulaşımda" indirim ve ucuzluk "vaadiyle 800 bin fark at, seçim kazan.
6 ay geçmeden bu vaatleri çöpe at.

Basitlik.

Sen bu kafayla cumhurbaşkanlığı "hayalini" kurarsın anca.