bugün

3-10 eylül tarihleri arasında, toplamda 10.593 kişinin kayıt yaptırmaya hak kazandığı, istanbul üniversitesi, beyazıt merkez kampüsünde gerçekleşen , tarafımın da bir adet görevli olduğu kayıt günleri. yeni arkadaşları kaydetmek ve onların ilk heyecanında yanlarında olabilmek güzelmiş doğrusu. hoşgelin gençler..
özellikle kayıt esnasında 25 masaya teker teker uğradıktan ve bilumum formalite işleri başarıyla hallettikten sonra tam çıkarken hediye edilen siyah beyaz istanbul üniversitesi tişörtü ve istanbul üniversitesi tanıtım rehberi gibi bişeyle beni uğurladıkları için teşekkür ettiğim şenlik.
herkese gülümsemeye çalıştım, bütün görevlilerin de gülümsediğini gördüm. hoşgelmişim nacizane.
kampüs içinin** müzik işlerinin de üzerime kaldığı kayıt haftası. sabah 8 akşam 5 dj lik yaptığım etkinlik. pek bir olumlu yorum aldık allahtan müzikler konusunda da içimiz rahat..

bu yıl ilk defa beyazıtta olan ve kayıt işlerinin birçok üniversitede olduğu gibi malesef tonlarca formalite ve bürokrasi olduğu yerdir istanbul üniversitesi. ancak daha rahat ve daha rahat edebilmeniz için her adımda yeni arkadaşlarımızın sorularını sorabileceği çeşitli renkte tişörtler -siyah* sarı ve yeşil- giymiş görevli arkadaşlar bulunmakta. ve ulaşım açısından avcılarla karşılaştırınca altın değerindedir şu an bu kayıt haftası. ve şükür sorunsuz ilerlemektedir.

kampüste kocaaman bir turun ardından çıkışta yine en muhabbet dolu masalardan olan hediye** masasında fakülte arkadaşlarımdan ya da bulabilirseniz benden hediyenizi alıp çıkabilirsiniz. ama kalıp biraz kampüsün tadını çıkarmanızı tavsiye ederim, çünkü eğer beyazıtta okumuyorsanız ve resmi bir işiniz yoksa büyük ihtimalle tekrar giremeyeceğiniz kampüstür beyazıt kampüsü. ancak bu sefer de bu tavsiyeyi dinleyen arkadaşların aileleri dışarda merak edip bizden evlatlarını anons etmemizi istiyorlar. biz de sayın ... kapıdan bekleniyorsunuz şeklinde anons ediyoruz, cidden eğleniyoruz böyle anlarda. çünkü güvenlik görevlilerinin telaş içerisinde, "bakar mısın ... 4 saattir içerdeymiş ailesi merak etti dışarda" dediği anı görmeniz lazım. her neyse efenim, son 2 günümüz.

hatırlatalım kayıt tarihini kaçıranlara pazartesi günü ortak kayıt günü. hayırlara vesile olmasını diliyoruz ..
güzel geçmiştir, sorunsuz hallolmuştur bu işimiz de.
ah bi de içeri girmek için o kadar beklemeseydik güneşin altında çok güzel olucaktı.
ama şu var ki görevliler işlerini çok iyi bi şekilde yapmaktadır.
okuldan çıkarken de hediyeleri verenlerse bizim kadar keyiflilerdi, espriler ardı ardına geliyodu.
güzeldi efendim umarım böyle gider..
sıradaki amcanın ''s.kerim böyle işi' adlı parçasıyla yaptığı canlı performans çok güzeldi. hayatımda gördüğüm en kral şenlikti bu. fakat alt gruplar pek iyi değildi, amcadan önce sahne alan teyzenin''leeenn sıra verin garii' adlı parçası pek dikkat çekmedi.
yönetici tayfanın büyük kapıya koca bir afiş asarak öğrencileri kandırdıkları şenlik. o kapıdan girilmiyor içeri gençler, inanmayın.

biliyorum çoğunuz o kapı için istanbul üniversitesini seçti, ama o kapı kilitli olacak tüm sene.
en güzel anın hediye almak olduğu şenlikti.