bugün

Ben de çok şey istiyorum ama olmuyor be demokratik hukuk devletinde yaşiyorsak demokratik bir sekilde meclise sunarsin imza toplarsin olur
Ha yok kabul edilnezse ve sen etrafa saldirmaya baslarsan bu demokratikliğe hukuka aykiridir.
türkçe bilmiyorsan siktir git a.k
Yaprak var?
Kürtler türkçe biliyor, zaten bilmeyen kürdün bu ülkede işi yok.
kürt lütfen..
ebenizin amına da kürtçe tabela istiyor musunuz?
görsel
memleketin doğusundan batısına her ilinde yaşıyorsunuz, kimse burada yaşayamazsınız demiyor, yemek yiyemezsiniz, su içemezsiniz demiyor ama hala biz ezildik, biz büküldük, biz, biz, biz. kendinizi soyutlayıp bize de ayrımcı diyorsunuz. kürtçe, arapça, rumca koyalım her dilden. türkiye cumhuriyetinde türk olduğumuz için de utanalım mı üstüne ?
bi siktiriniz gidiniz.
yakın zamanda ya da uzun vadede bir karşılık bulacağını düşünmediğim istek.

benim dikkatimi çeken şey başlığın altında yeterince nefret kusulmuş. küfürler mi dersin, hakaretler mi dersin, ne ararsan var. bu ülkede olayları, fikirleri insan gibi tartışıp sonuca bağlayabilecek birilerini bulmak ne kadar zor oldu ya! bu nasıl bir linç etme anlayışı? başlığı açan kişi kendince mantıklı bir sebeple ya da başka bir art niyetle açmış olabilir. ben umursamıyorum açıkçası. konunun mantıklı ya da mantıksız olduğunu düşünüyorsam zaten gereken saygı çerçevesinde söylerim aklımdan geçenleri. illa ki bir gün insanlar ne demek istediğimi anlarlar, anlamasalar da tekrar sorarlar. fikrim yoksa da susar, fikri olanları dinlerim.

şimdi soruyorum: sizin için bunu yapmak çok mu zor, yoksa adamakıllı tartışmak işinize mi gelmiyor?
kürtçe değil arapça istiyoruz suriyeli kardeşlerimiz mağdur olmasın maksat bu.
http://2.bp.blogspot.com/...ona+R%C4%B1za_Baruter.jpg
zorla küfür ettirirsiniz adama amk kükürtleri.
niyetlerden bağımsız olarak çok anlamsız ve tali bir taleptir.

kürtler hayal görüyor rkdşlr. kürtçe'nin tıkız kalmaması tabelayla mabelayla olacak bir şey değil. ali demirsoy'un mesela nüfus kütüğü gibi cilt cilt biyoloji kitapları var. bir kürt öyle kitapları yazdı da biri engel mi oldu ? yayınevi mi basmadı ?

kürtçe siyasi tansiyonu yükseltecek bir araç olarak kalmaya devam ederse silinir gider. eser ortaya koyacaksın. tabelaymış... millet ingilizceyi tabeladan mı öğrendi ?
türkçe öğrensinler. goy goy yapmayın. bölünme yapmayın. türk'ün hassas noktalarına bile bile basmayın. yeter artık.
bu başlığı açan hayvan kürt olmadığı gibi iyi niyetli de değildir.. tüm amacı buradaki türkleri kürtlere sövdürmektir.. oyununa gelen gerizekalılara diyecek lafım yok.. aklı başında hiç bir kürt ne yeni bi devlet kurmak istiyor ne de böyle tabela filan.. bu ülkenin 1 bayrağı vardır.. 1 resmi dili vardır.. ülkeler birden çok halktan oluşabilir. ama bu kültür zenginliği dışında birşey ifade etmez. her halka ayrı bayrak ayrı dil gibi bir saçmalık sözkonusu değildir.. zaten bunu yapanların amacı sizlerin , kürtler devlet istiyor gibi hezeyanlara kapılmanız.. ve hiddetlenmeniz.. böylece bu hainler emellerine ulaşıyor. bırakın kürtleri pkk hainleri bile devlet kurulmasını istemiyor.. toprak versen almaz.. çünkü kurulursa yok olacaklar.. kaos bitecek.. çıkarları yok olacak.. oysa böyle ne güzel.. devlet kurmayı istiyomuş gibi yapıyor kendileri ve sosyal medyadaki hainleri.. sizlerde öfkelenip onlarla savaşıyosunuz.. bu işin son bulmaması için bir sürünceme yaratıyorlar.. buyrun birbirinize sövmeye devam edin. gerizeklaılar.....
Malum milletin gereksiz isteklerinden biri.
bana sorulsaydı "yea sizin okuma yazmanız mı var sanki" diye cevaplayabileceğim bir talep.

ama maalesef bana sorulmuyor. yoksa ben bunları dümbür düdük ederim alimallah !
30 yıl içinde nüfuslar eşitlenecek merak eyleme.
Daha dün gelen Suriyeli araplar için konan arapça tabelalardan rahatsız olmayanlar; Kürtçeden rahatsız oluyorlar, yazık...
Istemekle kalacaksiniz sadece.
Diyarbakir ve sirnaga bantuca tabela istiyorum.
öncelikle neden istanbul ve ankara?

eğer işine gelmiyorsa çoğunlukta olduğun illere yerleşebilirsin orada hem anadilinde konuşuyorlar hem de uslu bir çocuk olursan kürtçe tabelayı görebilirsin bile.

ayrıca arapça tabelalar bitti şimdi kürtçe tabelamız mı eksik kaldı?
Ben de lazca istiyorum.
sözlükte yazacak kadar türkçesi olanların kürtçe talebinde bulunması çok manidar. o zaman ingilizce öğrenin hiç olmazsa daha geçerli.
eğer totişi yiyen varsa gelsin tabiki denemesi bedava, kimse unutmasın ki bu devletin adı Türkiye Cumhuriyeti'dir resmi dili Türkçe'dir. ve bu coğrafyada da en büyük söz sahibi devlet türkiyedir.