bugün

Bir tarafta Dans eden genç kızları, diğer tarafta sigarasını yakan ninemizi, öbür tarafta balık tutan bir teyzeyi, başka tarafta batan güneşin kızarttığı havayı ve denizi barındıran pozitif bir videodur.

https://twitter.com/nezor...y7dAz5qlDcyKAuRw&s=19
Kendimi sigarasını yakan teyze gibi hissediyorum.
teyzenin "yutub çekiyodur kesin" yorumunu düşünüyorum.

bu ülkede televizyon, büyükşehirler başta olmak üzere 1970 civarında görülmeye başlandı. köylere elektriğin götürülmesi, ağırlıklı olarak 1985 civarında gerçekleşti. ondan önce şehirden çok uzak köylerde veya mahrumiyet bölgesi illerinin köylerinin genelinde elektrik yoktu. otomatik telefon 80'lerin sonlarında geldi, cep telefonları 90'ların sonunda..

o teyze aşağı yukarı elektriksiz bir köyde doğdu, evinde çeyiz işledi, kaynanasına baktı, 302 mercedes otobüslerde 80'lerin sonuna dek seyahat etti, yıllarca tek kanal televizyon izledi, sonra cep telefonuyla konuşmayı öğrendi, tomografi cihazını gördü, torunlarıyla görüntülü konuştu, internete video yüklendiğini gördü, hatta pratik olarak hayata geçirilmemiş olsa da uçan otomobil diye bir şeyin varlığından haberdar oldu. bu insanlar bu kadar büyük değişimlere nasıl adapte olabildiler, ben esas bunu anlayamıyorum.
ayaklarını denize doğru sallayarak uzanan ve telefondan saçma videoları izleyen herif detayını unutmuşsunuz.