bugün

Yol geçen hanına dönmüş şehirdir. Suriyeliler savaş vardı kaçtılar ama ya diğerleri ( özbek,kırgız,türkmen,çeçen,afgan,paki,somali,senegal,nijerya) Kimin ne çıkarı var acaba .?
Güzelim istanbul, eğitimsiz, medeniyetten uzak, boş beleş, ülkeye zerre faydası olmayacak gereksiz bir güruhla dolduruldu ne yazık ki.

Ne işimize yarayacaklar, ülkemize ne katacaklar?!
Koca bir hiç!
Sadece kalabalık, kaos, tehlike...

Ülke bu haldeyken, ekonomi bin beterken, kendi vatandaşımız yokluktayken, doğal kaynaklarımızı, ekmeğimizi, meyvemize, sebzemizi, bunlarla paylaşmaktan hoşlanmıyorum.
Irkçı filan değilim, derdim ırklarıyla değil, işe yaramaz oluşlarıyla!
amerikanın projesi . aynı dert bütün dünyada var .

manş denizini geçen mülteciler .

görsel

sessiz işgal dursun !!!!

görsel

maksat , soros kanalıyla avrupaya mülteci gönderip avrupa ekonomisini
tabii para birimi euroyu çökertmek ...

görsel
(bkz: kozmopolit)
akp ye sormak lazım ..... vaktiyle ne diyordu ????

görsel

görsel

Tayyip Erdoğan'ın istanbul'a vize projesi .

http://www.youtube.com/watch?v=aKDrqvRIOjM

9 Ağustos 1998

Tayyip Erdoğan'ın ‘‘istanbul vizesi’’ni yeniden gündeme getirmesi, bana
eski devirlerin yurtiçi pasaportu olan ‘‘mürur tezkeresi’’ni hatırlattı.
işte, istanbul'a göçün, hatta ziyaret için gidiş gelişlerin bile çok sıkı
kontrol altında olduğu günlerden kalma birkaç belge...

Tayyip Erdoğan istanbul'a gelecek olanlara vize uygulanması konusunu
yeniden tartışmaya açtı.

Başkan'ın ‘‘Anadolu'dan gelecek olanlar nakil ilmühaberi almalı, 'Nereye ve
niçin gidiyorsun? Gittiğin yerde işin, evin var mı?' diye sorulmalı, belgeleyemeyenler
istanbul'a sokulmamalı’’ demesi bana istanbul'da asılar önce uygulanan
'mürur tezkereleri'ni hatırlattı.

https://www.hurriyet.com....zeyle-girilmisti-39032912
“istanbul’a başkan olduğumda istanbul’un nüfusu 8 milyondu, şimdi ise 14,5 milyon.
Dönemin hükümetleri bu göçün önüne geçecek tedbirleri almadılar, çarpık kentleşmeye
müsamaha gösterdiler.

Ben vize uygulaması, nakil ilmühaberi dediğimde belediye başkanlığımda ‘siz bu ülkede
seyahat özgürlüğünü mü engelliyorsunuz’ dediler dönem hükümetleri... O gün neden
istanbul’a geliyorsun, istanbul'da işin var mı, evin var mı denseydi biz şimdi bu sıkıntıları yaşamayacaktık. Hükümetler gecekondulara müsamaha gösterdikçe o gecekondular yayıldı.

24 Şubat 2013 12:37

https://t24.com.tr/haber/...oc-engellenmeliydi,224412

" dönemin hükümetleri " reis bunu söylediğinde akp iktidarı on yılı devirmişti .
bunu reise sormak lazım . vaktiyle " istanbula vizeyle girilsin "
diyordu ....
2023 genel seçim ve 2024 yerel seçimler ile alakası olabilecek doğa olayıdır. şimdi bunların çoğunu istanbula yerleştirirsen dikkat çekmez zaten 20 milyonluk şehir. 2023 ü atlatabilirsen veya atlatamasan bile 2024 ibb seçimlerinde cebinde 1 milyon oy olur mis gibi.

hala vatandaşlık verilmiyor diyen varsa gitsin istanbulda hangi ilçede yaşıyorsa ilçe nüfus müdürlüğünde 2 saat takılsın ve ekranı takip edip isimlere baksın..
reise sormak lazım . sayın soylu da olabilir .
onu birilerine oy verirken düşünecektiniz. şimdi görün ebenizin hörekesini.