bugün

He amk..Gebze'de girip izmir'den çıkıyorsun..250 TL veriyorsun..büyük hizmet..
180 tl gibi bir fiyatı var ki, bir de 180 daha hazineden ödeniyor geçenler için.
Geçmeyenler için durum daha vahim. Onların geçmediği tutarın tamamını hazine ödüyor.
Yani se, ben ve o...
tam girişinde ne otostop atılır bee dediğim otoban. hayırlı uğurlu olsun. bol otostoplar.
ara ara bursa'ya kadar kullandığım pürüzsüz yol.

kapıdan kapıya tam iki saat sürüyor.
Insanlarda o yolun geсis ucretini odeyip depoyada benzin koymaya para olsa tam super olacak !
vaad edildiği gibi toplam 3,5 saatte giderseniz, yüksek ihtimal ceza makbuzu kapınızı çalar, ceza makbunuzuna itiraz ederken binali beyin beyanlarını yazıp itiraz edin, ceza iptal olur.
sizi radardan durduran polis olursa bu beyanların birer çıktısını gösterin, polis özür diler kolonya döker yolunuza devam etmenizi sağlar.
Şirket aracıyla kullanılacak yol. Özel araçla kullanmak saçmadır, uçak daha ucuz.
vapurların birkaç yıl daha iş yapmasını sağlayan otoban. (bkz: pahalılık)
Ulan en komiği de Binali beyin motorlara iki köprü bedava vaadi. Hangi iki köprü? Hep kötüledikleri eski türkiyenin yaptığı iki köprü. Peki yaparsak biz yaparız diye seçim vaadlerinde bilboarda resmini bastığı yeni Türkiye'nin köprüsünden neden motorla ücretsiz geçiş yok? Çünkü onlar aslında bizim değil deli dumrulun geçsen de para geçmeden de. .
Ah Binali bey rahmetli Mevlüt enişteme benzediğin için sana sempatimi yenemiyorum yoksa yatacak yerin harbiden yok. .
Akhisar ve Susurluk esnafını öldürecek otoyol.
Evet büyük hizmet! Otoyola bir giriyorsun, Osmangazi köprüsüyle birlikte otoban da sana giriyor. Yaklaşık 300tl’ye otoban geyfi!

Ya benim aklım kıttır kusura bakmayın ama kafama takılan şu: biz milletten zaten bunları yapmak için vergi alınmıyor mu? Peki o zaman kullanırken neden tekrar fahiş ücretler veriyoruz? Bilal’e anlatır gibi anlatır mısınız?
Kocaeli yalova köprüsü çanakkale köprüsü gibi işlevsiz olacak otabandır.
Yol yabdılar.
yol müthiş. 4 kez kullandım.
ücretide müthiş. 4 kez yolundum.
istanbul - aydın 209 lira gidiş, 209 lira geliş. gidiş geliş 418 lira. benim gibi mazotlu arabayla giderseniz 450-500 civarı da mazot parası. yani gidiş geliş yaklaşık 1000 lira.
dünyanın en pahalı yolunu ve mazotunu kullanıyoruz ve bu yollar yapılsın diye vergi veriyoruz.
Arada uzun bir mesafe olan otoban.
Evet o civarlarda falan sürüyor.
Saatte 120 km hız ile 3 saat.