bugün

kendini doğaya, ağaca böceğe, ahşap bir eve atma isteği sonucu ortaya çıkan kriz hali.. yeşil bir alan, mavi bir gökyüzü ve sıfır insan..

sadece.
eğer gidilirse sonucunda özlemeye neden olabilecek durumdur.
ama yine de istanbul'dan kopamamak şeklinde tamamlanabilir. sırnaşık bi' kedidir istanbul.
istanbulda yaşayan birisi tatile gidebilir bu ona çok iyi gelebilir temenni olarak birakmak biraz sikar.
yudum yudum anadolu sunucusu volkan atçıl olmaktır.
Sürekli sorun yaşatan verdiği herşeyi geri alan dert üstüne dert veren güzel olduğunu düşünüp dışı seni yakar için beni lafını akla getirten bir şehir istanbul artık sıkıldım bu şehirden.
(bkz: ankarada yaşamaktan sıkılmak) insan evladı nerede durağanlaşırsa hemen satar anasını o kentin /kasabanın . ah bu şarkıların gözü kör olsun .
"Arap şükrü - Bu Şehir Beni boğuyor" şarkısını dinleyerek atlatılan kısa süreli psikolojik bunalım.
ya parası ya da kafası olmayan insandır. Zira istanbul'da ki imkanları nerede bulabilir sorarım sizlere.
Hiç bir zaman bu olmayacağı için şanslıyım sanırım.
pikniğe gidip güzelce doğayla hasret giderdikten sonra ortadan kaybolan duygudur.
tayin istemenin işe yarayabileceği durum.
öss'ye hazırlanan her gencin içinde bulunduğu durum.
işi/okulu/kursu vesaire için günde en fazla yarım saat harcaması gereken yolda bitmek bilmeyen trafik yüzünden üç saat harcayan kişinin içinde bulunduğu durumdur.